Stefan Horngacher narzeka na PZN. Zaskakujący problem

Krzysztof Sobczak
02.01.2019 14:49
Stefan Horngacher narzeka na PZN
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Stefan Horngacher zwrócił uwagę na dość zaskakujący szczegół. Zdaniem Austriaka rodzima federacja nie dba o marketingowe wykorzystanie popularności zawodników i dyscypliny w kraju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Austriacki dziennik "Kronen Zeiting" napisał artykuł dotyczący marketingu w skokach narciarskich, sponsorów oraz umiejętności wykorzystywania mediów społecznościowych. O opinię zapytano m.in. trenera biało-czerwonych Stefana Horngachera, który nie wypowiedział się zbyt pochlebnie o swoim pracodawcy.

- Mamy wszystko, czego nam potrzeba, ale na tym polu jesteśmy najbardziej ślepi. Jesteśmy najlepszą drużyną, mamy za sobą najwięcej mediów, a nie mamy nawet rzecznika prasowego - przyznał z żalem Austriak. "KZ" dodaje, że tę lukę próbuje wypełnić dyrektor kadry Adam Małysz.

Skoczkowie popularni, PZN nie

Na potwierdzenie tej tezy przytoczono kilka liczb. Stronę PZN na Facebooku obserwuje zaledwie 32 tysiące osób, a tylko Piotr Żyła i Kamil Stoch łącznie przekraczają liczbę 2 mln! Popularnością w mediach społecznościowych obaj przebijają m.in. Agnieszkę Radwańską, która uprawiała przecież globalną dyscyplinę i miała fanów na całym świecie, Kamila Grosickiego, Marcina Gortata czy Roberta Kubicę.

RadioZET.pl/Kronen Zeiting/KS