Zamknij

Stoch wróci na skocznię później, niż zakładano. Nowe informacje ws. stanu zdrowia

20.01.2022 18:23
Kamil Stoch
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Kamil Stoch walczy z czasem, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia po urazie stawu skokowego. Nowe informacje na temat zdrowia skoczka przekazał Sebastian Parfjanowicz.

Kamil Stoch powoli wraca po urazie stawu skokowego, jakiego doznał przed weekendem PŚ w Zakopanem. Trzykrotny mistrz olimpijski we wtorek wysłał kibicom pozytywny sygnał, publikując zdjęcie na Instagramie z treningu na sali.

Z początku zawodnik z Zębu miał powrócić na skocznię w piątek. Okazuje się, że to nie będzie możliwe, a sam lider polskiej kadry będzie musiał poczekać jeszcze kilka dni. Jak napisał na Twitterze Sebastian Parfjanowicz przyczyną jest kostka skoczka.

Stoch walczy z czasem. Kiedy wróci na skocznię?

- Kostka Kamila Stocha na skakanie jeszcze nie pozwala. Kolejne trzy dni na pewno bez treningu na skoczni - zaznaczył dziennikarz TVP Sport.

Każdy doskonale wie, że najlepiej wstrzymać się o kilka chwil dłużej, niż doprowadzić do pogorszenia urazu. Jedynym problemem jest tu czas, który mija błyskawicznie. Już w przyszły weekend w Willingen odbędą się ostatnie zawody z cyklu PŚ przed ZIO w Pekinie 2022.

RadioZET.pl