Piotr Żyła uczci pamięć Pawła Adamowicza. Wspaniały gest polskiego skoczka

Maciej Walasek
18.01.2019 09:35
Piotr Żyła
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Żyła razem z innymi polskimi skoczkami wybrał muzykę, która będzie towarzyszyć zawodnikom w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Wiślanin będzie skakał do piosenki, która rozbrzmiała w trakcie marszu milczenia, w którym żegnano Pawła Adamowicza.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w poniedziałek wskutek ran odniesionych w wyniku ataku nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału WOŚP, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że żałoba narodowa obowiązywać będzie w od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19. W tych dniach rozegrane zostaną kwalifikacje i konkurs drużynowy, które z trybun Wielkiej Krokwi oglądać będzie w sumie ponad 30 tysięcy kibiców.

Zobacz także

Podczas niedzielnego konkursu indywidualnego powróci radość sportowego święta. - Kibice czekali cały rok na to wydarzenie, więc na pewno zadbamy o to, żeby wspaniale je wspominali - obiecał Michał Sieczko z Crowd Supporters, która od 18 lat czuwa nad oprawą muzyczną dużych imprez w tym m.in. podczas Pucharu Świata w Zakopanem.

PŚ w Zakopanem: Piotr Żyła uczci pamięć Pawła Adamowicza

Tradycyjnie też ekipa Crowd Supporters przygotowała na niedzielny konkurs ulubione utwory polskich zawodników. Kamil Stoch posłucha "I'm Shipping Up To Boston" Dropkick Murphys, Piotr Żyła będzie zagrzewany do walki przez Disturbed i "Sound of Silence".

„The Sound of Silence” w wersji Disturbed: tekst i tłumaczenie po polsku

- I co za zbieg okoliczności, bo Piotr wybrał u nas ten utwór na konkursy PŚ w Predazzo, czyli tuż przed atakiem na Adamowicza, a przypomnę, że piosenka ta towarzyszy dziś wielu spotkaniom upamiętniającym gdańską tragedię - zauważył Sieczko.

Zapytany o muzyczne upodobania pozostałych reprezentantów Polski powiedział, że m.in. Dawid Kubacki od kilku lat słucha podczas skoku piosenki "Zawsze do celu" zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście. Jakub Wolny wybrał El Profesor z utworem "Bella ciao" , Maciej Kot poleci w rytm "Titanium" wykonanego przez Davida Guettę f. Sia.

Niektórzy zagraniczni skoczkowie także proszą o podobne wsparcie.

- Lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi poprosił o utwór "Cho Wavy De Gomenne" JP The Wavy. Z przyjemnością spełniamy te prośby bo wiemy, jak ważną rolę odgrywa muzyka, czego słuchają na treningach, jakie konkretne rytmy ich motywują i dodają skrzydeł - podkreślił Sieczko i dodał: - Dla kibiców też mamy sporą porcję magicznej, dodającej energii i niosącej radość muzyki.

RadioZET.pl/PAP/MW