Skoczkowie urywają kontakt z mediami. "Potrzebny jest spokój"

Andreas Nicolaides
09.01.2018 09:59
skoki narciarskie
fot. East News

Polski Związek Narciarski w oficjalnym komunikacie poinformował, że w najbliższym czasie skoczkowie nie będą rozmawiać z mediami. Po niezwykle intensywnym okresie Turnieju Czterech Skoczni potrzebują spokoju i czasu na regenerację.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Trwa jakże ważny sezon olimpijski i celem sztabu szkoleniowego jest jak najlepsze przygotowanie naszych reprezentantów do startu w rozpoczynających się już w lutym Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Po intensywnym 66. Turniej Czterech Skoczni (dziewięć dni, osiem startów) naszym skoczkom potrzebny jest teraz spokój i najbliższe dni chcemy poświęcić na ich regenerację oraz przygotowanie do kolejnych startów - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Mimo że Turniej Czterech Skoczni za nami, nie oznacza to, że skoczkowie będą teraz zwalniać tempo - wręcz przeciwnie. Przed nimi pierwsze w tym sezonie zawody na skoczni mamuciej, w kolejnym tygodniu mistrzostwa świata w lotach narciarskich. A to wszystko przed igrzyskami w Pjongczang, które poprzedzą jeszcze weekendowe konkursy w Zakopanem i Willingen.

PZN jasno podkreślił, że zawodnicy ograniczą swoje kontakty z mediami aż do zawodów w Zakopanem, które odbędą się w dniach 26-28 stycznia. 

RadioZET.pl/PZN/AN