Zamknij

Konkurs LGP zagrożony? Burza z gradem przeszła przez Wisłę

Dominik Gołdyn
21.07.2019 15:31
Michal Doleżal
fot. PAP

Letnia Grand Prix w Wiśle może zostać storpedowana przez burze z gradem. Od południa w województwie śląskim pada deszcz i wieje. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało dla tego regionu alerty drugiego stopnia. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W niedzielę prawie w całej Polsce wystąpią burze z gradem - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak podali Polscy Łowcy Burz, największe ryzyko wystąpienia groźnych burz powodujących poważniejsze szkody jest na południu województwa śląskiego i małopolskiego. Tam w prognozie konwekcyjnej wydano 2. stopień zagrożenia. 

W Wiśle w południe nastąpiło załamanie pogody. Nad regionem przeszła potężna burza z gradem. Wzmógł się silny wiatr. 

Mimo złej pogody, trybuny na skoczni im. Adama Małysza wypełniają się. Wśród kibiców zapanowała moda na... peleryny. Organizatorzy niedzielnych zawodów indywidualnych nie przewidują czarnego scenariusza i będą dążyć do przeprowadzenia dwóch serii konkursowych. 

W niedzielnym konkursie indywidualnym ma wystąpić jedenastu Polaków. Oprócz czwórki, która zaprezentowała się w sobotę będą to także: Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, debiutujący w zawodach tej rangi Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka i Tomasz Pilch.

Zobacz także

RadioZET.pl/DG