Zamknij

Kibice mimo obostrzeń przyjadą do Zakopanego? Policja zapowiada wzmożone kontrole

13.01.2021 13:21
PŚ w Zakopanem bez kibiców
fot. Damian Klamka/East News

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbędą się bez udziału publiczności. To efekt obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii COVID-19. Kibice nie zamierzają jednak odpuścić i w internecie namawiają się na przyjazd pod Wielką Krokiew. Policja apeluje o rozsądek i zapowiada wzmożone kontrole.

  • Konkursy Pucharu Świata 2020/2021 w skokach narciarskich w Zakopanem odbędą się bez udziału publiczności
  • Kibice mimo obostrzeń w internecie namawiają się, by przyjechać pod Wielką Krokiew
  • Policja zapowiada wzmożone kontrole i nie zamierza stronić od wręczania mandatów, gdy restrykcje będą łamane

Konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem to wielkie święto nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców, którzy od lat, od ery Adama Małysza, szturmują polską stolicę zimy, by z bliska przyglądać się rywalizacji. Co roku pod Wielką Krokwią gromadzi się kilkadziesiąt tysięcy osób, ale w tym sezonie to wszystko zostało im odebrane przez pandemię COVID-19 i obostrzenia wprowadzone na terenie całego kraju. Zawody, pierwszy raz w historii, odbędą się bez udziału publiczności. Przynajmniej oficjalnie.

Jak pokazał inauguracyjny weekend Pucharu Świata 2020/2021 w Wiśle, mimo zakazu fani i tak przyszli wówczas pod obiekt im. Adama Małysza i zza ogrodzenia, z lasu, śledzili zmagania. Mieli ze sobą flagi, trąbki, koszulki i to wszystko, co charakteryzuje kibica na skoczni. Nawet w przekazach telewizyjnych dało się słyszeć doping, o czym wspominali później skoczkowie. W Zakopanem może być podobnie, bo w internecie trwa akcja namawiania się na przyjazd do Zakopanego.

PŚ w Zakopanem: Policja apeluje do kibiców

Kibiców na pewno nie będzie tak wielu jak chociażby w 2020 roku. Wówczas na kwalifikacje przyszło 10 tysięcy osób, a podczas konkursowych dni na trybunach zasiadło ponad 20 tys. fanów skoków narciarskich. Mimo to policja apeluje o pozostanie w domach, dopingowanie sprzed telewizorów, a dla śmiałków, którzy mimo obostrzeń pojawią się pod Wielką Krokwią, ma niemiłą informację.

- Będziemy sprawdzać maseczki i zachowanie dystansu społecznego, w razie łamania przepisów sanitarnych będziemy karać mandatem w wysokości tysiąca złotych - powiedział aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji, cytowany przez "Tygodnik Podhalański".

O rozsądek do fanów apeluje także Polski Związek Narciarski. Przypomina, że na teren zawodów wejdą tylko skoczkowie, organizatorzy i akredytowani dziennikarze.

Jednocześnie miasto przygotowuje się do tego weekendu tak, jak do każdego innego. Z ruchu zostaną wyłączone ulice w pobliżu Wielkiej Krokwi, a utrudnienia obowiązywać będą już od 8 rano w dniu kwalifikacji - 15 stycznia.

Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w dniach 16-17 stycznia. Na sobotę zaplanowano zmagania drużynowe, na niedzielę indywidualne.

RadioZET.pl/Tygodnik Podhalański