Zamknij

Czterech Polaków w dziesiątce w kwalifikacjach w Zakopanem. Wygrana Johanssona

12.02.2021 16:59
Andrzej Stękała
fot. PAP/EPA

Skoki w Zakopanem - WYNIKI KWALIFIKACJI: Robert Johansson zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Najlepszy z Polaków był piąty Andrzej Stękała. Sprawdź wyniki kwalifikacji do sobotniego konkursu PŚ w Zakopanem!

Skoki w Zakopanem - WYNIKI KWALIFIKACJI do sobotniego konkursu Pucharu Świata:

Puchar Świata w Zakopanem rozpoczął się dla Polaków bardzo dobrze. W pierwszej sesji treningowej przed kwalifikacjami aż sześciu z nich znalazło się w pierwszej 16. Biało-czerwoni występują na Wielkiej Krokwi w 11-osobowym składzie:  Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

Na pierwszym treningu 16. był Pilch (125,5 metra), 15. Zniszczoł (122,5 m), 13. Stoch (126,5 m), dziewiąty Kubacki (126 m), ósmy Wolny (138 m) i, najlepszy z biało-czerwonych, drugi Stękała (137 m). Najdalej skoczył Austriak Stefan Kraft (138 m), a trzeci był Słoweniec Bor Pavlovcic (137 m), znajdujący się obecnie w świetnej formie.

Skoki w Zakopanem - WYNIKI KWALIFIKACJI: Czterech Polaków w dziesiątce

Druga sesja potoczyła się nieco gorzej dla Polaków. Znowu najlepiej skoczył czwarty Andrzej Stękała (132 m), 10. był Jakub Wolny (136 m), a 11. Dawid Kubacki (133 m). Najdalej poszybował Słoweniec Anze Lanisek, drugi był obecny lider PŚ Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci - Japończyk Naoki Nakamura.

Jako pierwszy z biało-czerwonych w kwalifikacjach wystąpił Tomasz Pilch, który uzyskał wyśmienite 133 metry i ostatecznie zakończył na wysokim 17. miejscu. Niedługo po nim skakał Stefan Hula, który osiągnął pewną odległość - 123 metry - i uplasował się na 32. pozycji. Kolejny z Polaków, Maciej Kot, poszybował tylko 116,5 metra (44. lokata), a jeszcze gorzej powiodło się Pawłowi Wąskowi, który skoczył 113 metrów i zakończył na 45. miejscu.

Kolejną serię polskich skoków rozpoczął Aleksander Zniszczoł, który uzyskał jedynie 115 metrów, co dało mu ostatecznie 45. pozycję, ex aequo z Wąskiem. Zdecydowanie lepiej poradził sobie Klemens Murańka, skacząc 131,5 metra i ostatecznie kończąc na siódmej lokacie. Wolny z kolei zawiódł i uzyskał tylko 116,5 metra (47. miejsce).

Skoki czołowej czwórki Polaków otworzył Stękała, który, pofrunąwszy na 126 metr, zakończył kwalifikacje na piątej pozycji. Kubacki poradził sobie również dobrze, skoczył 129 metrów, jednak przy świetnych warunkach i zajął 13. lokatę. Piotr Żyła uzyskał 131 metrów, przy równie dobrych warunkach i uplasował się na 10. miejscu. Ostatni był Kamil Stoch, który także skoczył 131 metrów i zajął szóstą pozycję.

Eliminacje zwyciężył Norweg Robert Johansson, drugie miejsce zajął jego rodak, Granerud, zaś na trzecim miejscu uplasował się powracający do wielkiej formy Austriak Stefan Kraft.

Skoki w Zakopanem: Relacje live i wyniki online konkursów PŚ

Do sobotniego konkursu PŚ w Zakopanem zakwalifikowali się wszyscy nasi skoczkowie - 11. Początek pierwszych zawodów na Wielkiej Krokwi o godzinie 16:00. 60 minut wcześniej miejsce będzie miała seria próbna. Śledź wszystkie konkursy i kwalifikacje Pucharu Świata w skokach narciarskich na żywo na sport.radiozet.pl!

RadioZET.pl