Zamknij

PŚ w Zakopanem: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć skoki?

15.01.2022 15:30
Piotr Żyła
fot. AP/Associated Press/East News

Puchar Świata w Zakopanem 2021/2022 na żywo w TV i online. Transmisja i live stream z kwalifikacji i konkursów PŚ w Zakopanem 2021/22. Na jakim kanale obejrzeć skoki w Zakopanem na żywo? Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie oglądać kwalifikacje i konkursy PŚ w Zakopanem!

W weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi zabraknie jednak dwóch zawodników, którzy wygrywali na niej najczęściej - kontuzjowanego Kamila Stocha i Austriaka Gregora Schlierenzauera, który latem zakończył karierę.

O ile absencja Austriaka była jasna już wcześniej, to brak Stocha jest konsekwencją środowych wydarzeń. Trzykrotny mistrz olimpijski doznał kontuzji lewego stawu skokowego na rozgrzewce przed treningiem na Wielkiej Krokwi.

PŚ w Zakopanem: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć skoki?

Polakom jako gospodarzom przysługuje prawo wystawienia aż 12 zawodników. W kadrze znaleźli się: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jan Habdas, który zastąpił Stocha.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22 prowadzi Japończyk Ryoyu Kobayashi, który ma na koncie 891 punktów. Drugi jest Niemiec Karl Geiger - 817, a ze słabo spisujący się w tym sezonie Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Stoch - 16. pozycja i 216 pkt.

Konkurs indywidualny, który odbędzie się w Zakopanem w niedzielę, poprzedzą piątkowe kwalifikacje. Na sobotę zaplanowano zmagania drużynowe. Zawody na Wielkiej Krokwi będą dostępne dla publiczności. Dla osób, które zaszczepiły się przeciw COVID-19, przygotowano 6,5 tys. biletów.

Skoki w Zakopanem: Transmisja TV i stream online. Gdzie oglądać PŚ na żywo?

Kwalifikacje i konkursy indywidualny oraz drużynowy w ramach Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w dniach 15-16 stycznia. Sobotnie zawody drużynowe rozpoczną się o godzinie 16:00, podobnie jak niedzielne indywidualne. Przed tymi drugimi, o godz. 14:30, będą miały jeszcze miejsce przełożone z piątku kwalifikacje. Transmisja TV skoków na kanałach TVP, TVP Sport oraz w Eurosporcie, zaś stream online za darmo na sport.tvp.pl. Śledź relację live i wyniki online ze skoków w Zakopanem na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP