Zamknij

Skoki w Zakopanem: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]

13.02.2021 14:02
Skoki Zakopane - program
fot. PAP/EPA

PŚ w Zakopanem PROGRAM. Karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich po raz drugi w tym sezonie zawita na Wielką Krokiew w Zakopanem. Kiedy i o której godzinie odbędą się kwalifikacje oraz konkursy w Zakopanem? Sprawdź dokładny terminarz: daty i godziny rozegrania zawodów. Relacja i wyniki skoków w Zakopanem live na sport.radiozet.pl.

 • W weekend 13-14 lutego w Zakopanem odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich
 • Już raz w tym sezonie skoczkowie rywalizowali na Wielkiej Krokwi - zmagania indywidualne wygrali Austriacy, a indywidualnie najlepszy był Marius Lindvik
 • Polacy wystąpią w 11-osobowym składzie, bez zakażonego koronawirusem Jarosława Krzaka
 • Sprawdź terminarz konkursów w Zakopanem - kiedy kwalifikacje i konkursy?

PŚ w Zakopanem - drugi weekend skoków na Wielkiej Krokwi w sezonie 2020/2021: PROGRAM, TERMINARZ, KALENDARZ. Według pierwotnego kalendarza PŚ na sezon 2020/2021 w ten weekend miała się odbyć próba przedolimpijska na skoczni w Zhangjiakou, ale z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19 Chińczycy i FIS wycofali się z tych planów. Szukano lokalizacji zastępczej i tu z pomocą kolejny raz przyszli Polacy, którzy po raz pierwszy w historii w jednym sezonie zorganizują dwa weekendy skoków na Wielkiej Krokwi. Cztery konkursy odbyły się także w 1999 roku, ale wówczas w dwóch różnych kampaniach.

Premierową wizytę w Zakopanem nie najprzyjemniej wspomina lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. Norweg miał ogromne problemy z prędkością najazdową i był najsłabszym ogniwem swojej ekipy w konkursie drużynowym, a solo zajął odległe 23. miejsce. Tym razem zawodnicy dwa razy będą rywalizowali w zmaganiach indywidualnych.

PŚ w Zakopanem 2: TERMINARZ i PROGRAM zawodów

Trener Michal Dolezal ogłosił już skład na konkursy w Zakopanem. Polacy kolejny raz w tym sezonie nie skorzystają z kwoty startowej. Biało-czerwoni mogli wystawić 13 zawodników, ale w kwalifikacjach pojawi się tylko 11. Częściowo jest to spowodowane zakażeniem koronawirusem Jarosława Krzaka. W drużynie znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Tomasz Pilch.

Drugi weekend PŚ w Zakopanem odbędzie się w dniach 12-14 lutego. Na piątek zaplanowano kwalifikacje (godz. 16) do sobotniego konkursu indywidualnego (godz. 16). W niedzielę o godz 14:40 ruszą kwalifikacje, a półtorej godziny później rozpocznie się "walentynkowy" konkurs (godz. 16:10).

Relacja na żywo z kwalifikacji i konkursów w Zakopanem na sport.radiozet.pl.

Skoki w Zakopanem 2: TERMINARZ - kiedy kwalifikacje i konkursy?

Piątek, 12.02.2021

 • 11:00 - Odprawa techniczna
 • 13:30 - Oficjalny trening
 • 16:00 - Kwalifikacje

Sobota, 13.02.2021

 • 15:00 - Seria próbna
 • 16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 14.02.2021

 • 14:40 - Kwalifikacje
 • 16:10 - Pierwsza seria konkursowa

RadioZET.pl/skijumping.pl