Zamknij

PŚ w Zakopanem 2022: Bilety. Ile kosztują? Gdzie kupić? [CENA]

19.10.2021 15:34
PŚ w Zakopanem kibice
fot. MAREK DYBAS/REPORTER/East News

PŚ w Zakopanem 2022 - BILETY. Ile kosztują bilety na skoki w Zakopanem w 2022 roku? Gdzie można kupić bilety na PŚ w Zakopanem 2022? Kibice chcą z bliska obejrzeć występy Kamila Stocha i spółki. Gdzie będą mogli zakupić wejściówki na PŚ w Zakopanem 2022 i ile kosztują bilety na skoki? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

PŚ w Zakopanem 2022 według kalendarza FIS ma odbyć się tradycyjnie w styczniu, a dokładniej w dniach 15-16 stycznia. Wówczas skoczkowie będą walczyć na Wielkiej Krokwi w konkursie drużynowym, a następnego dnia zmierzą się w zmaganiach indywidualnych. W piątek, 14 stycznia zawodnicy powalczą w kwalifikacjach, na które kibice również będą mogli kupić bilety na PŚ w Zakopanem 2022. W ubiegłym sezonie na Wielkiej Krokwi w rywalizacji drużynowej triumfowali Austriacy. Podium uzupełnili Polacy, a trzecie miejsce wywalczyli Norwegowie. Następnego dnia w skokach w Zakopanem najlepszy okazał się Marius Lindvik. Podium uzupełnili: Anze Lanisek i Robert Johansson.

Dodatkowo w PŚ w Zakopanem zorganizowano dodatkowy weekend w lutym. Wtedy przeprowadzono dwa konkursy indywidualne. W sobotę wygrał Ryoyu Kobayashi, a za nim znaleźli się Andrzej Stękała i Marius Lindvik. W niedzielę zwyciężył Halvor Egner Granerud, drugi był Anze Lanisek, a trzeci Robert Johansson.

Więcej skoków w Telewizji Polskiej. Jest oficjalny komunikat

PŚ w Zakopanem 2022: BILETY, CENA. Ile kosztują?

W drugiej połowie października organizatorzy PŚ w Zakopanem opublikowali ceny biletów na skoki w Zakopanem 2022. Niestety, wejściówki nie były najtańsze. Za samo obejrzenie kwalifikacji z trybun, fani będą musieli zapłacić 100 zł. Cena jest jednakowa na wszystkich sektorach.

Tylko zaszczepieni kibice na skoki w Wiśle i Zakopanem? Jutro decyzja PZN

Patrząc na bilety PŚ w Zakopanem 2022 na sobotę i niedzielę za wejściówki, trzeba będzie zapłacić minimum 200 zł za jeden dzień. Miłośnicy skoków wejdą na teren Wielkiej Krokwi na sektory Ci D. Z kolei na sektory A i B trzeba będzie zapłacić 250 zł. Najdroższe bilety obowiązują na sektorach T i P. Tam kwoty sięgają 400 i 700 zł.

Oprócz tego organizatorzy PŚ w Zakopanem 2022 uprzedzili, że w sprzedaży nie znajdą się bilety ulgowe. Wejściówki będą imienne i każdy może ich zamówić maksymalnie 20. W porównaniu do skoków w Zakopanem w 2020 roku bilety opiewały na kwoty: 40 zł za kwalifikacje, a na dni konkursowe zaczynały się od 90 zł.

PŚ w Zakopanem 2022: Gdzie kupić bilety?

Bilety na PŚ w Zakopanem 2022 będzie można zakupić online na stronie internetowej na stronie worldcup-zakopane.pl.

RadioZET.pl