Zamknij

Skoki w Zakopanem 2021: Doleżal ogłosił skład Polaków

11.01.2021 14:51
polscy skoczkowie
fot. AP/Associated Press/East News

Michal Doleżal ogłosił skład polskich skoczków na najbliższy weekend Pucharu Świata w Zakopanem. W tym roku czeski szkoleniowiec postanowił nie powoływać na zawody grupy krajowej.

Michal Doleżal podjął decyzję o niepowoływaniu na PŚ w Zakopanem grupy krajowej. Zamiast rywalizować na Wielkiej Krokwi, zawodnicy udadzą się do Innsbrucka, gdzie powalczą w Pucharze Kontynentalnym. Trener biało-czerwonych chce w ten sposób zachować skoczków na lutowe konkursy w Polsce. Dzięki temu w czasie PK zawodnicy będą mogli powalczyć o kolejne miejsca na następny period Pucharu Świata.

Wobec tego w Zakopanem zobaczymy: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska i Klemensa Murańkę. Ten ostatni zastąpi Aleksandra Zniszczoła.

Skoki w Zakopanem 2021: Znamy skład Polaków

W związku z tym w konkursach Pucharu Kontynentalnego Polskę reprezentować będą: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Stefan Hula, Tomasz Pilch, Adam Niżnik i Arkadiusz Jojko.

Puchar Świata w Zakopanem zaplanowano na 15-17 stycznia. W piątek skoczkowie powalczą w kwalifikacjach. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później zawodnicy powalczą w konkursie indywidualnym.

RadioZET.pl