Zamknij

Skoki w Zakopanem 2021: Przerażające prognozy, apel organizatorów

11.01.2021 09:33
Wielka Krokiew w Zakopanem
fot. Damian Klamka/East News

W kolejny weekend PŚ skoczkowie będą walczyć na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ze wstępnych prognoz wynika, że zawodników czekają najbardziej mroźne zawody w tym wieku.

  • PŚ w Zakopanem zostanie rozegrany w dniach 15-17 stycznia;
  • Prognozy na przyszły weekend PŚ zapowiadają ogromne mrozy,
  • Organizatorzy PŚ w Zakopanem wystosowali apel do kibiców, w którym zachęcali do oglądania skoków w domu.

Organizatorzy PŚ w Zakopanem są gotowi na przyjazd najlepszych skoczków świata. Jedynie pogoda może przeszkodzić w rozgrywaniu zawodów. Jednak tym razem nie chodzi o brak śniegu czy obfite opady białego puchu, lecz o kilkunastostopniowe mrozy, które pod koniec tygodnia mają nawiedzić Polskę. Jeśli prognozy się sprawdzą, kibice mogą być świadkami najbardziej mroźnych konkursów w tym wieku.

Dotychczas największy mróz towarzyszył zawodnikom w 2005 roku, a temperatura dochodziła do -15 stopni Celsjusza. Już w sobotę ten rekord może zostać pobity, ponieważ według meteorologów temperatura ma wynieść nawet -19 stopni Celsjusza.

Skoki w Zakopanem: Konkursy bez udziału kibiców

Wojciech Gumny, który jest odpowiedzialny za organizację PŚ w Zakopanem, w rozmowie z Onetem podkreślił, że do zawodów pozostało jeszcze trochę czasu, więc pogoda może się zmienić. Jednocześnie wiceprezes PZN zaapelował do kibiców, aby ci nie gromadzili się przed skocznią, ale obejrzeli skoki w telewizji. - Tak będzie bezpieczniej i łatwiej – przyznał.

Z początku organizatorzy planowali wpuścić niewielką liczbę kibiców na trybuny Wielkiej Krokwi, ale z powodu obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa pomysł spalił na panewce.

PŚ w Zakopanem odbędzie się w dniach 15-17 stycznia. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje, w sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, a w niedzielę skoczkowie powalczą w zawodach indywidualnych.

RadioZET.pl