Zamknij

Skoki w Zakopanem 2021: Apel organizatorów do kibiców. Konkursy niosą za sobą niebezpieczeństwo

09.02.2021 11:50
Kamil Stoch
fot. Damian Klamka/East News

PŚ w Zakopanem odbędzie się po raz drugi w tym sezonie. Po zluzowaniu obostrzeń organizatorzy obawiają się, że konkursy na Wielkiej Krokwi mogą nieść spore zagrożenie dla kibiców. W związku z tym wystosowano specjalny apel do fanów skoków narciarskich.

Skoczkowie wracają do Zakopanego po miesięcznej nieobecności. Gdyby nie pandemia zawodnicy znajdowaliby się teraz w chińskim Zhangijakou. Jednak z powodu koronawirusa lokalne władze zdecydowały się odwołać rywalizację. Ostatecznie dodatkowe zawody Pucharu Świata przypadły Polsce, gdzie po raz pierwszy w historii w jednym sezonie przeprowadzonych zostanie aż sześć konkursów.

Przed kolejnym weekendem na Wielkiej Krokwi polski rząd poluzował obostrzenia. Mimo że skoczkowie dalej będą rywalizować przy pustych trybunach, od 12 lutego otwarte zostaną hotele. To oznacza, że w stolicy polskich Tatr mogą pojawić się setki kibiców, którzy nie będą przestrzegali dystansu społecznego. Oprócz tego fani skoków mogą być karani mandatami. W związku z tym organizatorzy wystosowali specjalny apel.

Skoki w Zakopanem: Specjalny apel organizatorów do kibiców

- Proszę, żeby fani obejrzeli oba konkursy w Zakopanem przed telewizorem w domach albo pokoju hotelowym. Nie gromadźmy się pod Wielką Krokwią. Dalej w naszym kraju obowiązuje stan epidemii i zakazane są zgromadzenia powyżej pięciu osób – powiedział w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Wojciech Gumny.

Kibice mimo obostrzeń przyjadą do Zakopanego? Policja zapowiada wzmożone kontrole

Warto zaznaczyć, że w czasie styczniowych konkursów kibice pojawili się pod Wielką Krokwią, przez co funkcjonariusze nałożyli aż 50 mandatów i złożyła 21 wniosków do sądu.

- Chodzi o wykroczenia porządkowe i brak maseczek – tłumaczył dla PAP-u rzecznik zakopiańskiej policji.

Skoki w Zakopanem: Kiedy i o której kwalifikacje oraz konkursy? [PROGRAM]

- Funkcjonariusze zapewnili mnie, że będą restrykcyjnie egzekwować przestrzeganie zakazu zgromadzeń. Ulice wokół Wielkiej Krokwi będą wyłączone z ruchu. Zostaną na nie wpuszczone tylko samochody organizatorów i poszczególnych drużyn – dodał dyrektor PŚ w Zakopanem.

Relacje z kwalifikacji i konkursów w Zakopanem zostaną przeprowadzone na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl