PŚ w Zakopanem: Kibic zaatakował policjanta. Dramatyczne sceny przed konkursem

25.01.2020 13:19
PŚ w Zakopanem
fot. PAP

W ten weekend w Zakopanem odbędą się konkursy rozgrywane w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przed świętem skoków doszło do kuriozalnej sytuacji, w której kibic zaatakował policjanta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku   

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Tego samego dnia, mieszkańcy Krzyszkowic zorganizowali protest, za pomocą którego chcieli nagłośnić sprawę budowy bezkolizyjnego skrzyżowania drogi krajowej z drogą powiatową. Chociaż początek prac ma rozpocząć się za dwa lata, mieszkańcy żądają, aby władze przyspieszyły budowę. Strajk mocno odczuli kibice, którzy jadąc zakopianką, zmierzają na Wielką Krokiew, aby móc dopingować polskich skoczków w Pucharze Świata.

PŚ w Zakopanem: Poznaliśmy skład Polaków na konkurs drużynowy

Mieszkańcy Krzyszkowic co jakiś czas wychodzili na pasy przecinające trasę do Zakopanego i przez kilkanaście minut blokowali ruch samochodowy. Wstrzymywanie przejazdu mocno denerwowało kierowców, którzy musieli  stać w ogromnych korkach. Jak informuje „Super Express”, nerwy puściły jednemu z kibiców, który w pewnej chwili dał upust swoim emocjom i zaczął krzyczeć w stronę protestujących, że przez nich „nie zdąży na konkurs do Zakopanego”. Według mediów, policjant próbował uspokoić mężczyznę, ale ten zaatakował funkcjonariusza. W związku z tym został zabrany z miejsca zdarzenia.

PŚ w Zakopanem: O KTÓREJ godzinie konkurs drużynowy? KIEDY skaczą Polacy? [PROGRAM]

Protest odbywał się do godziny 11. W tej chwili sytuacja na drodze powinna się nieco poprawić. Konkurs drużynowy w Zakopanem rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/se.pl