Zamknij

Dawid Kubacki znowu najlepszy. Duża przewaga Polaka nad rywalami

06.11.2022 17:50

Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs Pucharu Świata rozgrywany w Wiśle. Polak prowadził po pierwszej serii, a w drugiej, bardzo wyrównanej turze nie dał rywalom najmniejszych szans, odskakując im na ponad 8 punktów. 

Dawid Kubacki
fot. PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki w sobotę wygrał inaugurujący konkurs Pucharu Świata, dzięki czemu po pierwszy raz w karierze wystartował w żółtym plastronie lidera generalnej klasyfikacji. Nie wpłynęło to w najmniejszym stopniu na jego dyspozycję. Polak najpierw zapewnił sobie prowadzenie po pierwszej serii (131 metrów), a potem potwierdził świetną dyspozycję w drugiej turze skoków (133.5 metra). Przewaga Kubackiego nad rywalami wyniosła po konkursie 8.6 punktu, co, biorąc pod uwagę wyrównany poziom rywalizacji, było sporym wyczynem.- Super weekend dla mnie, fajnie mi się skakało. Była w tych skokach energia, mimo błędów chciało lecieć. Emocje były, ale nerwówka? Nie - mówił chwile po skokach Dawid Kubacki. 

W pierwszej dziesiątce konkursu mieliśmy też drugiego reprezentanta - Piotra Żyłę. Polak awansował do niej dzięki drugiemu skokowi (130.5 metra) i ostatecznie zajął 9. miejsce. Paweł Wąsek zajął 22. pozycję. Kamil Stoch nie wystartował w konkursie, bo został zdyskwalifikowany z powodu kombinezonu.

Do drugiej serii nie zakwalifikowali się natomiast: 31. Kacper Juroszek, 34. Jan Habdas, 37. Stefan Hula, 40. Jakub Wolny, 45. Aleksander Zniszczoł i 50. Maciej Kot. 

PŚ w Wiśle za nami, teraz dłuższa przerwa

Dawid Kubacki po zawodach w Wiśle ma 200 pkt w klasyfikacji generalnej i o 70 pkt wyprzedza Halvora Egnera Graneruda. Na kolejne zawody PŚ trzeba poczekać do końca listopada. Konkursy, które zostały przesunięte w czasie z powodu mistrzostw w Katarze, odbędą się 26 i 27 listopada w Ruce. 

Tak relacjonowaliśmy zawody w Wiśle: