Zamknij

PŚ w Wiśle: Znamy skład Polaków na inaugurację sezonu. Doleżal zaskoczył

12.11.2020 22:57
Michal Doleżal
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Znamy skład Polaków na inaugurację sezonu Pucharu Świata w skokach. Michal Doleżal ogłosił 12-osobową kadrę skoczków na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. W składzie zabrakło Kacpra Juroszka z szerokiej kadry A. Jego miejsce zajął Jarosław Krzak.

Michal Doleżal ogłosił nazwiska 12 skoczków, którzy wezmą udział w inauguracji Pucharu Świata 2020/21. W reprezentacji Polski znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Jarosław Krzak. 20-letni zawodnik, którego nie ma ani w kadrze A czy w kadrze juniorskiej wywalczył miejsce w czasie czwartkowych skoków w Zakopanem na Wielkiej Krokwi.

O ostatnie miejsce na skoki w Wiśle Krzak walczył z Kacprem Juroszkiem. 20-latek został okrzyknięty największą niespodzianką letnich przygotowań. Warto zaznaczyć, że zawodnik ćwiczył rekreacyjnie, ale jego dobra dyspozycja została dostrzeżona i doceniona przez sztab kadry A, który dołączył go do zajęć z reprezentacją.

PŚ w Wiśle bez udziału kibiców

PŚ w Wiśle: Znamy skład Polaków

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle odbędzie się w dniach 20-22 listopada. W piątek zaplanowano trening i kwalifikacje. W sobotę skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym, a dzień później zmierzą się w zawodach indywidualnych.

RadioZET.pl/