Zamknij

Oficjalnie: PŚ w Wiśle bez udziału kibiców

03.11.2020 13:40
Kamil Stoch
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Puchar Świata w skokach w Wiśle odbędzie się bez udziału kibiców – poinformował Polski Związek Narciarski. Inauguracja sezonu zimowego na obiekcie im. Adama Małysza odbędzie się w dniach 20-22 listopada.

W związku z szalejącą pandemią koronawirusa skoki w Wiśle odbędą się bez udziału kibiców. Taką decyzję podjął PZN, który poszedł śladem innych federacji. Przypomnijmy, że na identyczne kroki zdecydowano się w Ruce, Engelbergu, Ga-Pa i Titisee-Neustadt. W najbliższym czasie prawdopodobnie kolejni organizatorzy zawodów opublikują podobne komunikaty.

Od 17 października w Polsce obowiązują nowe obostrzenia, wśród których obowiązuje zakaz organizacji imprez sportowych z udziałem publiczności.

PŚ w Wiśle: Konkursy bez udziału kibiców

W dniach 20-22 listopada skoczkowie rywalizujący w Wiśle zainaugurują 42. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Obiekt im. Adama Małysza nieprzerwanie od 2013 roku znajduje się w kalendarzu PŚ.

W piątek, 20 listopada zaplanowano trening i kwalifikacje do zawodów indywidualnych, które odbędą się w niedzielę. Dzień wcześniej, w sobotę, 21 listopada skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym.

Kryształowej Kuli będzie bronił Stefan Kraft, a Pucharu Narodów reprezentacja Niemiec.

RadioZET.pl/skijumping.pl