Zamknij

Skoki w Wiśle zagrożone. Fatalne wieści od IMGW

03.12.2021 12:30
skoki w Wiśle
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Organizatorzy PŚ w Wiśle mogą mieć problemy z przeprowadzeniem weekendowych zawodów. Rzecznik IMGW-PIB Grzegorz Walijewski ostrzega, że konkurs drużynowy na obiekcie im. Adama Małysza może się w ogóle nie odbyć przez mocne podmuchy wiatru.

Skoki w Wiśle będą trzecim weekendem PŚ w sezonie 2021/22. Wcześniej na polskim obiekcie odbywała się inauguracja zmagań, ale w tym roku konkursy po raz pierwszy zaplanowano w grudniu. W piątek skoczkowie sprawdzą się w treningu i zmierzą w kwalifikacjach.

W sobotę ma odbyć się pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy, a następnego dnia indywidualny. O ile w piątek i niedzielę aura ma być w miarę spokojna, najgorsze prognozy spodziewane są na sobotę. Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarski Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego ostrzegł, że w trakcie zmagań prędkość wiatru może osiągać 5 m/s.

Konkurs drużynowy w Wiśle zagrożony

Zdaniem Grzegorza Walijewskiego na czas kwalifikacji i zawodów indywidualnych wiatr "ma być słaby lub umiarkowany". Jeśli chodzi o opady śniegu, to mogą się one pojawić, ale dopiero w niedzielę.

Kwalifikacje w Wiśle: Gdzie obejrzeć na żywo online? Transmisja TV stream

W kwalifikacjach w Wiśle wystąpi 13 Polaków, w tym debiutant Jan Habdas. Kibice biało-czerwonych liczą, że na obiekcie im. Adama Małysza podopieczni Michala Doleżala spiszą się o wiele lepiej niż w poprzednich dwóch weekendach. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch plasuje się na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Relacja na żywo z kwalifikacji w Wiśle zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek zmagań o godzinie 18:00.

RadioZET.pl