Zamknij

Komentatorzy Eurosportu szydzili z premiera Morawieckiego

23.11.2020 09:06
Mateusz Morawiecki
fot. Lukasz Kalinowski/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle kilka razy wiatr dawał się we znaki skoczkom i organizatorom. Kłopoty z warunkami atmosferycznymi zostały ironicznie skomentowane przez dziennikarzy Eurosportu, którzy szydzili z premiera Mateusza Morawieckiego.

W trakcie pierwszego konkursu indywidualnego w tym sezonie wiatr dawał się we znaki skoczkom, jak i samym organizatorom. Kilkakrotnie silniejsze podmuchy przekraczające prędkość 3 m/s zmuszały do przerywania zawodów. Z tego samego powodu podejmowano również decyzję o zmianie poziomu belki startowej.

Podczas jednej z takich przerw komentatorzy Eurosportu: Marek Rudziński i Igor Błachut pozwolili sobie na ironiczne wypowiedzi, komentując kłopoty organizatorów z wiatrem.

PŚ w Wiśle: Komentatorzy Eurosportu zakpili z premiera na antenie

Znamy skład skoczków na kolejny konkurs. Michal Doleżal zaskoczył

- Wiesz, tak swoją drogą, ja nie wiem, przecież to jest tak dziecinnie proste, żeby wyeliminować te rzeczy (wiatr - przyp. red.). Wystarczy rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów i z wiatrem byłby spokój, nie?  - zaczął Błachut.

- Jakby wydał odpowiednie rozporządzenie, to oczywiście. Z pogodą się nie wygra? Można wygrać, jak się wyda odpowiednie rozporządzenie – odpowiedział Rudziński.

Najprawdopodobniej dziennikarze odnieśli się do walki rządu z koronawirusem. Mimo zapewnień Mateusza Morawieckiego o kontrolowaniu sytuacji, wydawaniu kolejnych rozporządzeń i zapewnianiu, że polska służba zdrowia wciąż ma się świetnie, liczba zakażonych osób nadal jest bardzo wysoka.

Skoki w Wiśle bez kibiców? Fani znaleźli sposób na obejście obostrzeń

Niedzielny konkurs w Wiśle wygrał Markus Eisenbichler. Piotr Żyła, który był najlepszy z Polaków, zajął piąte miejsce.

RadioZET.pl/