Zamknij

Konkursy w Willingen mogą zostać odwołane. Przez trzy będzie mocno wiać

27.01.2022 21:28
Skoki w Willingen - pogoda
fot. imago/Eibner/EAST NEWS

Skoki w Willingen - pogoda. Konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich Willingen będą ostatnim testem przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Zawody mogą jednak nie dojść do skutku lub być loteryjne ze względu na zapowiadany silny wiatr.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego. Na tydzień przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy czterolecia skoczkowie narciarscy sprawdzą swoją aktualną dyspozycję w konkursach Pucharu Świata w Willingen. Nie wszystkie drużyny zdecydowały się wysłać do Niemiec olimpijczyków, ale reprezentacja Polski wystąpi w galowym składzie. Kamil Stoch wyleczył już kontuzję stawu skokowego, Dawid Kubacki przeszedł zakażenie koronawirusem, a Piotr Żyła w czwartek uzyskał dwa negatywne wyniki testów i w piątek dołączy do kolegów. Nie zabraknie również Pawła Wąska i Stefana Huli.

W Willingen zaprezentują się także szykujące się do olimpijskiego debiutu polskie zawodniczki, Nicole Konderla oraz Kinga Rajda. Wiadomo już, że obie zdobędą punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdyż do rywalizacji zgłosiło się tylko 28 skoczkiń. Podopieczne Łukasza Kruczka wezmą ponadto udział w konkursie drużyn mieszanych. Oczywiście jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Skoki w Willingen - pogoda

W piątek i w weekend pogoda nie będzie łaskawa dla organizatorów zawodów w Willingen. Przez trzy dni ma padać deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg, ale najgorszy będzie wiatr dochodzący w piątek nawet do 12 m/s. W sobotę w porze konkursu podmuchy mogą wynieść do 8 m/s, a najlepiej powinno być w niedzielę - do 5 m/s, ale nawet w takich warunkach trudno myśleć o równorzędnej walce.

Można również oczekiwać, że Międzynarodowa Federacja Narciarska nie będzie chciała ryzykować utraty zdrowia przez skoczków na siedem dni przed igrzyskami w Pekinie. Z tego względu każdego dnia trzeba liczyć się z możliwością odwołania zmagań.

W czwartek postanowiono dokonać kosmetycznej zmiany w programie PŚ w Willingen. Na liście startowej znajdzie się tylko 48 skoczków, dlatego kwalifikacje zostały zastąpione prologiem. Relacje na żywo z konkursów w Willingen na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/skijumping.pl