Zamknij

Niedzielny konkurs Willingen Five odwołany!

Maciej Walasek
08.02.2020 19:54
konkurs w Willingen odwołany
fot. PAP/EPA

Niedzielny konkurs w Willingen został odwołany ze względów bezpieczeństwa - poinformował portal skijumping.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aura w Willingen dała się we znaki już w piątek, kiedy uniemożliwiła przeprowadzenie kwalifikacji. Sobotni konkurs udało się przeprowadzić bez większych problemów, ale prognozy wskazują, że w niedzielę nie będzie na to szans. Początkowo zawody zaplanowane na ten dzień przesunięto z godz. 16.00 na 10.15.

- Władze gminy Willingen nie wyrażą zgodny na otwarcie obiektu w niedzielę. Jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności za tę decyzję. Podjęliśmy ją na podstawie informacji przekazanych przez Niemiecki Serwis Pogodowy - poinformował w opublikowanym komunikacie burmistrz Willingen Thomas Trachten.

W sobotę po raz 70. na podium pucharowych zawodów stanął Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Po raz pierwszy w karierze triumfował Niemiec Stephan Leyhe, a drugi był Norweg Mariusz Lindvik.

Organizatorzy postanowili odwołać niedzielny konkurs w Willingen ze względów bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że w niedzielę zapowiadano ogromnie silny wiatr.

- Niedzielny zawody w Willingen zostały odwołane ze względów bezpieczeństwa. Organizatorzy nie zdążyliby ewakuować stadionu na czas, gdyby zaszła taka potrzeba - podał serwis skijumping.pl na Twitterze.

Oznacza to, że zwycięzcą cyklu Willingen Five został Stephan Leyhe.

RadioZET.pl/skijumping.pl