Zamknij

Skoki w Willingen 2022: Kiedy skaczą Polacy? O której konkursy? [TERMINARZ]

29.01.2022 15:00
Kamil Stoch
fot. Socher/ Eibner-Pressefoto via www.imago-images.de/Imago Sport an

Skoki w Willingen 2022 PROGRAM, TERMINARZ konkursów PŚ w Niemczech. Kiedy skaczą Polacy w PŚ w Willingen? O której godzinie odbędą się konkursy w czasie zmagań w Willingen? Skoki w Willingen 2022 będą próbą generalną przed wyjazdem na ZIO do Pekinu. Jak spiszą się polscy skoczkowie? Sprawdź wszystkie informacje przed weekendem skoków w Willingen - zapoznaj się z terminarzem.

Skoki w Willingen 2022 to ostatni weekend PŚ przed wylotem skoczków na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Chin. W związku z tym, że dzień po zmaganiach zawodnicy udadzą się do Pekinu Michal Doleżal postanowił powołać na zawody jedynie olimpijczyków. Wobec tego na Muehlenkopfschanze wystąpi Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula i powracający po kontuzji Kamil Stoch. Wśród biało-czerwonych ma pokazać się piąty z reprezentantów Polski Piotr Żyła, który w czwartek uzyskał dwa negatywne wyniki testu na COVID-19.

Wspomniany Kamil Stoch opuścił zawody w Zakopanem i Titisee-Neustadt, a w ostatnią niedzielę oddał pierwsze skoki. Po urazie stawu skokowego trzykrotny mistrz olimpijski znów pokaże się kibicom, walcząc o pucharowe punkty.

Stoch wraca na PŚ w Willingen

- Przerwa pomogła Kamilowi. Widać, że pozytywnie wpłynęła na jego dynamikę. Mistrz olimpijski uzyskiwał na treningach dobre prędkości na progu, widać w jego skokach było moc, to, czego mu ostatnio brakowało - mówił Apoloniusz Tajner.

Skoki w Willingen 2022: Kiedy konkursy? O której?

Zawodnik z Zębu uwielbia skakać w Willingen. Polak jest niekwestionowanym liderem w liczbie podiów. Stoch aż siedmiokrotnie kończył zmagania w pierwszej "trójce", mając trzy zwycięstwa (tyle samo, co Noriaki Kasai), dwukrotnie zdobywając też drugie i trzecie miejsce.

Skoki w Willingen 2022 odbędą się w dniach 28-30 stycznia. W piątek skoczkowie zaprezentują się w treningach i powalczą w prologu. W sobotę i niedzielę zmierzą się w konkursach indywidualnych.

Skoki w Willingen 2022: TERMINARZ, PROGRAM

Piątek 28 stycznia

  • 13:30 - Oficjalny trening
  • 16:00 - Konkurs drużyn mieszanych
  • 18:30 - Prolog

Sobota 29 stycznia

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Konkurs indywidualny

Niedziela 30 stycznia

  • 13:30 - Prolog
  • 15:15 - Konkurs indywidualny

RadioZET.pl