Skoki w Willingen: Fatalne prognozy przed PŚ. Media: Lepiej zostać w domu

08.02.2020 11:24
Skoki w Willingen: prognoza pogody
fot. PAP/EPA

Sobotnie prognozy na rywalizację w Willingen nie są optymistyczne. Według najnowszych informacji, wiatr podczas zawodów ma osiągać średnią prędkość 3-4 m/s, a podmuchy mają dochodzić do 9 m/s. Najprawdopodobniej organizatorom nie uda się przeprowadzić wszystkich zaplanowanych serii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek nie udało się przeprowadzić choćby jednego pełnego treningu. Seria rozpoczęła się o godzinie 13, ale przez silny wiatr kilkukrotnie była przerywana. Ostatecznie jury odwołało trening po 17, gdzie tylko 36 skoczków zdołało oddać swój skok. Prowadził Słoweniec Anze Semenic - 141,5 m, natomiast z biało-czerwonych - Wolny, zajmując 11. miejsce po próbie na odległość 125,5 m. Nie zdążyli wystartować Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Skoki w Willingen: Wpadka organizatorów. Polscy skoczkowie skrytykowali Niemców

Trening i kwalifikacje mają odbyć się tuż przed konkursem, który rozpocznie się o godzinie 16. Niestety, najnowsze prognozy wyraźnie wskazują mocne podmuchy wiatru podczas zmagań. Portal yr.no podaje, że średnia prędkość wiatru będzie wynosić 4 m/s, a w porywach dochodzić do 9 m/s. To oznacza, że skakanie być może się odbędzie, ale z pewnością nie będą to sprawiedliwe zawody.

Bez tytułu
fot. yr.no

Skoki w Willingen: Niedzielny konkurs zagrożony

Niemieckie media ostrzegają, że w niedzielę w okolicach Willingen będzie wiał bardzo silny wiatr, którego prędkość maj osiągać nawet 100 km/h. Wobec tego serwis Deutsche Welle podkreśla, aby mieszkańcy nie wychodzili z domu. W związku z tym wydaje się, że niedzielny konkurs, który już został przesunięty na godzinę 10.15, w ogóle się nie odbędzie.

RadioZET.pl/dw.com