Zamknij

Willingen Five: Kiedy i o której sobotni konkurs? [PROGRAM]

08.02.2020 11:46
Willingen Five
fot. PAP/EPA

Skoki w Willingen 2020: O KTÓREJ godzinie sobotni konkurs? KIEDY skaczą Polacy w Willingen? Skoki narciarskie w Willingen 2020: GODZINA, DATA sobotniego konkursu. O KTÓREJ konkurs w Willingen? Kiedy odbędzie się konkurs w Willingen?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trzecia edycja Willingen Five odbędzie się w dniach 7-9 lutego. Wcześniej, w styczniu, na wzór tego cyklu Niemcy zorganizowali Titisee-Neustadt Five, w którym triumfował Ryoyu Kobayashi, choć to Dawid Kubacki wygrał oba konkursy. Japończyk swój sukces zawdzięczał znakomitym kwalifikacjom. W piątek nie udało się przeprowadzić ani pełnego treningu ani kwalifikacji do sobotnich i niedzielnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Z powodu silnego wiatru zmagania przełożono na sobotę.

Willingen Five 2020 - zasady, premia, faworyt

Zasady Willingen Five się nie zmieniły. Do klasyfikacji łącznej cyklu liczy się piątkowy skok kwalifikacyjny oraz cztery skoki konkursowe - dwa w sobotę i dwa w niedzielę. Zwycięzca otrzyma premię w wysokości 25 tysięcy euro

PŚ w skokach: Zarobki Dawida Kubackiego przekroczyły pół miliona złotych

Willingen Five swoją premierę miało w sezonie 2017/2018 i wtedy bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch, który wyprzedził Norwegów: Johanna Andre Forfanga i Daniela Andre Tande. Żaden z tych skoczków nie znalazł się na podium ubiegłorocznej edycji - wygrał Ryoyu Kobayashi przed Piotrem Żyłą i Karlem Geigerem. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie walka o końcowy triumf może rozstrzygnąć się pomiędzy Stefanem Kraftem i Dawidem Kubackim, choć w bardzo dobrej formie znajduje się obecnie również reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe.

Program Willingen Five 2020:

Sobota, 8 lutego

14:00 - trening
15:00 - kwalifikacje
16:00 - pierwszy konkurs indywidualny

Niedziela, 9 lutego

10:15 - drugi konkurs indywidualny

RadioZET.pl