Zamknij

PŚ w Titisee-Neustadt: Organizatorzy wydali oświadczenie ws. hymnu

10.01.2021 11:48
podium PŚ w Titisee-Neustadt
fot. PAP

Organizatorzy PŚ w Titisee-Neustadt wydali oświadczenie po kuriozalnej sytuacji, jaka miała miejsce po sobotnim konkursie. Przypomnijmy, że po ceremonii wręczenia nagród zabrakło polskiego hymnu dla zwycięzcy zawodów Kamila Stocha.

Kamil Stoch po raz trzeci z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. Po wygranej w Innsbrucku i Bischofshofen 33-latek zdeklasował rywali w sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt. Skoczek z Zębu wyprzedził drugiego Halvora Egnera Graneruda i trzeciego Piotra Żyłę. Po ceremonii wręczenia nagród wszyscy czekali na polski hymn, który ostatecznie nie został zagrany. Stoch podkreślił, że „jutro sami zaśpiewają hymn”, a po kilku chwilach skomentował sytuację wpisem w mediach społecznościowych.

W niedzielę niemieccy organizatorzy wydali oświadczenie. W komunikacie przeproszono za brak polskiego hymnu, tłumacząc się "problemami technicznymi".

Brak polskiego hymnu na dekoracji w Titisee-Neustadt. Oświadczenie organizatorów

- Naszym zamiarem nie było urażenie polskich skoczków czy całej nacji (...) żałujemy, że w sobotę zawiodła nasza technologia i  nie mogliśmy uhonorować zwycięstwa Kamila odegraniem hymnu. Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić reprezentację Polski, tamtejszy związek, kibiców i naród - czytamy.

Bardzo możliwe, że organizatorzy PŚ w Titisee-Neustadt szybko będą mogli się zrehabilitować. W niedzielę odbędzie się drugi konkurs na skoczni Hochfirstschanze, w którym Kamil Stoch będzie poważnym kandydatem do kolejnego zwycięstwa. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl