Zamknij

Organizatorzy odegrali hymn dla Graneruda. Skandal w Titisee-Neustadt

10.01.2021 20:23
Daniel Andre Tande i Halvor Egner Granerud
fot. PAP/EPA

Niemieccy organizatorzy konkursów w Titisee-Neustadt mimo zapewnień ostatecznie odegrali hymn dla triumfatora niedzielnych zawodów Halvora Egnera Graneruda. Wcześniej zapowiadano, że w przypadku wygranej skoczka niepochodzącego z Polski hymnu nie będzie.

W sobotnim konkursie skoków narciarskich w Titisee-Neustadt zwyciężył Kamil Stoch, który wyprzedził Halvora Egnera Graneruda i Piotra Żyłę. Po ceremonii wręczenia nagród organizatorzy zaliczyli wpadkę i nie puścili polskiego hymnu. Następnego dnia w specjalnym komunikacie przeproszono reprezentację Polski i kibiców, tłumacząc się "problemami technicznymi".

Jeszcze przed niedzielnymi zawodami dziennikarz Eurosportu Kacper Merk zamieścił post na Twitterze, w którym poinformował, że jeżeli konkurs wygra zawodnik niepochodzący z Polski, hymn nie zostanie odegrany. Z kolei w przypadku zwycięstwa jednego z podopiecznych Michala Doleżala hymn miał być zagrany.

Skoki w Titisee-Neustadt: Organizatorzy odegrali hymn Norwegii

Ostatecznie w niedzielnej rywalizacji triumfował Halvor Egner Granerud. Na drugim miejscu znalazł się Daniel Andre Tande, a trzeci był Stefan Kraft. Jak przekazał Adam Bucholz mimo wcześniejszych zapewnień organizatorów, puszczono hymn dla norweskiego skoczka.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 16-17 stycznia w Zakopanem na Wielkiej Krokwi.

RadioZET.pl