Zamknij

Bardzo słabe wyniki Polaków w Ruce. Wiatr przeszkodził Piotrowi Żyle

28.11.2021 18:20
Skoki w Ruce 28.11.2021 NA ŻYWO: Relacja live i wyniki online z PŚ
fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Anze Lanisek wygrał zawody Pucharu Świata w fińskiej Ruce. Decydującą rolę w walce o punkty znów odegrał wiatr, który nie pozwolił na oddanie przyzwoitego skoku najlepszemu z naszych reprezentantów, Piotrowi Żyle. Nieźle wypadł za to Jakub Wolny. 

W Kuusamo reprezentowało nas 5 zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Z tego grona tylko dwóch naszych kadrowiczów - Żyła i Wolny - awansowało do drugiej serii. Od początku zawodów było wiadomo, że do osiągnięcia dobrego wyniku, a nawet uzyskania awansu do kolejnej serii, potrzebny będzie bardzo daleki skok. 

Dobrą odległość - 130 metrów - osiągnął Jakub Wolny, 140 metrów skoczył Piotr Żyła, ale pozostali nasi zawodnicy nie mieli powodów do zadowolenia. Kamil Stoch w trudnych warunkach osiągnął tylko 121 metrów, a problemy, pomimo dobrych warunków,  miał też Dawid Kubacki (125.5). Do drugiej serii awansował tylko Żyła i Wolny.

PŚ w Ruce: WYNIKI

Przebieg konkursu znacznie utrudniał silny, wiejący z tyłu wiatr, z którym wielu skoczków nie potrafiło sobie poradzić. W drugiej serii zawody wielokrotnie przerywano. Z warunkami nie poradził sobie m.in. Aschenwald, Villumstad, Fannemel, a także Piotr Żyła, który przy silnym wietrze z tyłu skoczni poleciał tylko 114 metrów. 

Ostatecznie mistrz świata z Oberstdorfu zajął 27 miejsce. Jakub Wolny, który w drugiej serii poleciał 132 metry, zajął 23. pozycję. 

Tak relacjonowaliśmy zawody w Ruce:

RadioZET.pl/PAB