Zamknij

Skoki w Rasnovie: Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs mieszany

19.02.2021 16:56
Znamy skład reprezentacji Polski na konkurs mieszany w Rasnovie
fot. Damian Klamka/East News

Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Kamil Stoch i Dawid Kubacki wystąpią w sobotnim konkursie drużyn mieszanych w Pucharze Świata w Rasnovie. Będzie to sprawdzian generalny przed zmaganiami w mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

  • W sobotę 20 lutego odbędzie się pierwszy w tym sezonie konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich
  • Żeńską część biało-czerwonej kadry będą reprezentowały Kamila Karpiel i Anna Twardosz
  • Wśród panów wystąpią Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zaprezentowali się najlepiej w konkursie indywidualnym

Kamil Stoch w piątkowym konkursie indywidualnym zajął 2. miejsce i po raz 79. stanął na pucharowym podium. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Dawid Kubacki - do Karla Geigera stracił 0.1 pkt - i to właśnie tę dwójkę trener Michal Dolezal desygnował do występu w mikście.

Równolegle w Rumunii odbywa się rywalizacja pań, które zarówno w czwartek, jak i w piątek wystąpiły w konkursach indywidualnych. Polki wypadły blado - jedyny punkt w pierwszej odsłonie PŚ w Rasnovie wywalczyła Kamila Karpiel, a w drugiej o krok od powtórzenia tego rezultatu była Anna Twardosz. Polka awansowała do serii finałowej z takim samym dorobkiem punktowym co Rosjanka Sofia Tichonową, ale ostatecznie była od niej gorsza i nie zdobyła punktów.

Konkurs mieszany w Rasnovie: kiedy i o której?

Konkurs drużyn mieszanych w Rasnovie odbędzie się w sobotę 20 lutego o godz. 9:45. Będzie to jedyny test w tej konkurencji przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Polacy jeszcze nigdy nie stanęli na podium.

RadioZET.pl