PŚ w Rasnovie: Dawid Kubacki tuż za podium, triumf Krafta

22.02.2020 14:30
PŚ w Rasnovie

Dawid Kubacki zajął 4. miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie i awansował na 3. pozycję w klasyfikacji generalnej. Wygrał Stefan Kraft.

Drugie miejsce zajął zwycięzca piątkowego konkursu Karl Geiger, a trzeci był inny z Niemców Constantin Schmid, dla którego to pierwsze w karierze podium zawodów Pucharu Świata.

W pierwszej serii zawodnicy musieli zmagać się ze zmiennym wiatrem i nie wszyscy wygrali na tej loterii. Polacy na półmetku wyglądali blado - choć awans wywalczyło pięciu z siedmiu biało-czerwonych, to tylko Dawid Kubacki zajmował miejsce w czołowej dziesiątce (9.).

W serii finałowej mistrz świata poszybował najdalej na 100. metr i zdołał otrzeć się o podium. Do Schmida zabrakło mu 1.6 pkt. Bardzo dobrą próbę oddał też Kamil Stoch, który przeskoczył z 17. na 9. pozycję. Ponadto punktowali Żyła (21.), Zniszczoł (24.) i Murańka (27.). Nie powiodło się Pawłowi Wąskowi (34.) i Jakubowi Wolnemu (37.).

Kolejne konkursy, aż trzy, odbędą się w Lahti.