Zamknij

Skoki w Rasnovie: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]

20.02.2021 08:47
Skoki w Rasnowie
fot. PAP

Skoki w Rasnowie - TERMINARZ i PROGRAM. Kiedy i o której godzinie odbędą się kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnowie? Sprawdź dokładny terminarz i program zawodów w Rasnowie.

  • Konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnowie odbędą się w dniach 18-20 lutego
  • W Rumunii zaplanowano zmagania kobiet i mężczyzn, a także konkurs drużyn mieszanych
  • Dla zawodniczek i zawodników, w tym reprezentacji Polski, będzie to ostatni test przed MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie

Skoki w Rasnowie - TERMINARZ. Zawody Pucharu Świata w Rasnowie do końca stały pod znakiem zapytania. Z powodu dodatnich temperatur organizatorom nie udało się utrzymać śniegu niezbędnego do przygotowania obiektu Trambulină Valea Cărbunării. W ostatnich dniach aura była bardziej łaskawa, dzięki czemu konkursy dojdą do skutku. I będą jednymi z najbardziej niecodziennych w ostatnich latach.

Konkursy w Rasnowie odbędą się na skoczni normalnej o punkcie konstrukcyjnych 90 m; rozmiar obiektu wynosi zaś 97 m. Dla zawodników będzie to pierwszy i ostatni test na tego typu skoczni przed rozpoczynającymi się 23 lutego mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Kamil Stoch i koledzy o medale MŚ powalczą 27 lutego i 5 marca.

Skoki w Rasnowie - TERMINARZ. Kiedy i o której godzinie?

Reprezentacja Polski wystartuje w Rasnowie w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Paweł Wąsek. Tylko ten ostatni nie pojedzie do Oberstdorfu. W Rasnowie wystąpią też panie, a Łukasz Kruczek powołał na te zawody sześć swoich podopiecznych: Kingę Rajdę, Annę Twardosz, Kamilę Karpiel, Nicole Konderlę, Joannę Szwab i Wiktorię Przybyłę. To o tyle istotne, że w sobotę w Rumunii odbędzie się konkurs drużyn mieszanych.

Nietypowo, bo na czwartek zaplanowano kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego.

W miniony weekend w Zakopanem na najwyższym stopniu podium stawali Ryoyu Kobayashi i Halvor Egner Granerud. W sobotę po raz pierwszy w karierze w najlepszej trójce finiszował Andrzej Stękała (2.).

Skoki w Rasnowie - TERMINARZ i PROGRAM zawodów w Rumunii

Czwartek, 18.02.2021
12:30 - Oficjalny trening
14:30 - Kwalifikacje

Piątek, 19.02.2021
13:15 - Seria próbna
14:15 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 20.02.2021
8:30 - Seria próbna
9:45 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych

RadioZET.pl/PAP