Zamknij

Skoki w Rasnovie 2021: O której godzinie konkurs? Kiedy skaczą Polacy?

19.02.2021 13:00
Andrzej Stękała
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Skoki w Rasnovie 2021: o której godzinie konkurs? Kiedy skaczą Polacy? Biało-czerwoni w ostatnich zawodach PŚ sprawdzą swoją formę przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Skoki w Rasnovie 2021 - GODZINA i DATA. Sprawdź podstawowe informacje przed piątkowymi zawodami.

Skoki w Rasnovie będą dla polskich skoczków ostatnią próbą przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Oberstdorfie. Do Rumunii Michal Doleżal zabrał siedmiu reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Pawła Wąska.

Zawodnicy będą mogli wystąpić w konkursie na normalnej skoczni. W ubiegłym roku w dwóch zawodach indywidualnych triumfowali: Karl Geiger i Stefan Kraft. Z początku nie było wiadomo, czy skoki w Rasnovie dojdą do skutku. Wszystko przez wysokie temperatury. Ostatecznie organizatorzy byli w stanie przeprowadzić zawody.

Skoki w Rasnovie 2021: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć konkurs?

Skoki w Rasnovie 2021: O której godzinie? Kiedy konkurs?

Czwartkowe kwalifikacje zostały odwołane ze względu na 49 skoczków, którzy przybyli na konkursy. Wobec tego odbył się prolog, w którym zwyciężył Markus Eisenbichler. Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. W Rasnovie zabraknie takich zawodników jak: Stefan Kraft, Johann Andre Forfang, Petera i Domena Prevca i Anze Laniska.

PŚ w Rasnovie odbędzie się w piątek, 19 lutego o godzinie 14:15. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl