Zamknij

Zmiana w programie skoków w Planicy. Kwalifikacje przesunięte o pół godziny

23.03.2021 18:38
Kwalifikacje w Planicy
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Kwalifikacje w Planicy 24.03 odbędą się o zmienionej godzinie. Środowe kwalifikacje do czwartkowego konkursu Pucharu Świata na "mamucie" w Planicy zostały przesunięte o pół godziny - miały rozpocząć się o godz. 16:30, a ruszą o godz. 16.

  • Środowe kwalifikacje w Planicy odbędą się o zmienionej godzinie - o 16, a nie jak planowano o 16:30
  • O awans do czwartkowego konkursu na Letalnicy powalczy sześciu Polaków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny
  • W niedzielę 28 marca w Planicy zakończy się sezon 2020/2021 w skokach narciarskich

Program konkursów w Planicy został zaktualizowany, a zmiany dotyczą środowych kwalifikacji do czwartkowego konkursu PŚ na Letalnicy. Organizatorzy zdecydowali się rozpocząć zmagania o pół godziny wcześniej niż zakładano - dotyczy to zarówno eliminacji, jak i treningów. Seria próbna wystartuje o godz. 13:30, a kwalifikacje o 16.

Zawody w Słowenii tradycyjnie kończą sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wyjątkowo zawodnicy będą mieli więcej niż zwykle okazji do polatania na "mamucie" w Planicy, gdyż czwartkowy konkurs, a co za tym idzie również środowe kwalifikacje, początkowo nie były planowane - wszystko zmieniło się po rezygnacji z przeprowadzenia norweskiego cyklu Raw Air. FIS postanowił zorganizować dodatkowy konkurs właśnie na Letalnicy.

Skoki w Planicy - PROGRAM: zmiana godziny kwalifikacji

Konkursy w Planicy będą pierwszą okazją do zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Narodów od 20 lutego i zawodów w Rasnovie. Później skoczkowie rywalizowali o medale mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, gdzie Piotr Żyła zdobył złoty medal na obiekcie normalnym, a drużyna w składzie Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała sięgnęła po brązowe krążki.

Oprócz wyżej wymienionej czwórki, w Planicy wystąpią jeszcze Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Kryształową Kulę już wcześniej zapewnił sobie Halvor Egner Granerud, ale w Planicy rozstrzygnie się kwestia Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji lotów.

Kwalifikacje w Planicy na żywo na sport.radiozet.pl w środę 24 marca o godz. 16.

RadioZET.pl