Zamknij

Skoki w Planicy: Michal Dolezal ogłosił skład na finałowe zawody PŚ

16.03.2021 20:28
Skład Polaków na Planicę
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Michal Dolezal ogłosił skład na finałowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na Letalnicy w Planicy (24-28 marca). Trener reprezentacji Polski nie dokonał rewolucji - w konkursach na słoweńskim "mamucie" wystąpią zawodnicy, którzy stanowili o sile kadry przez cały sezon 2020/2021.

Konkursy w Planicy będą pierwszymi zawodami po blisko trzytygodniowej przerwie spowodowanej odwołaniem cyklu Raw Air 2021. Kwestia Kryształowej Kuli jest już rozstrzygnięta - klasyfikację generalną PŚ 2020/2021 wygrał Halvor Egner Granerud, ale do zdobycia są jeszcze dwie prestiżowe nagrody: Puchar Narodów, w którym ze znaczną przewagą prowadzą Norwegowie, oraz Mała Kryształowa Kula za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej lotów narciarskich.

Na Letalnicy odbędą się aż trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Do tego dojdą dwie serie kwalifikacyjne oraz treningi. Program zawodów w Planicy jest więc wymagający, a nie można zapominać o konieczności przeprowadzania testów na koronawirusa. To też będzie obciążające dla zawodników.

Skoki w Planicy: Skład reprezentacji Polski

We wtorek poznaliśmy skład reprezentacji Polski na finałowe konkursy w Planicy. Trener Michal Dolezal postawił na tych zawodników, którzy przez większą część sezonu najlepiej punktowali. W Słowenii zobaczymy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego.

Skoczkowie już raz w tym sezonie odwiedzili Planicę. Pod koniec grudnia odbyły się przełożone mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Po tytuł sięgnął Karl Geiger, a na podium zmieścili się jeszcze Halvor Egner Granerud i Markus Eisenbichler. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął 7. miejsce. Za nim uplasował się Kamil Stoch, a czołową dziesiątkę zamknął Andrzej Stękała.

RadioZET.pl