PŚ: Skoczkowie sprawdzą niemieckiego "mamuta". Gdzie oglądać?

Krzysztof Sobczak
03.02.2017 13:18
Kamil Stoch
fot. EastNews

Oberstdorf jest gotowy do inauguracji przebudowanego obiektu do lotów narciarskich. W konkursie wystąpi sześciu biało-czerwonych, z liderem Pucharu Świata Kamilem Stochem na czele.

Zagłosuj

Czy polski skoczek wygra choć jeden z konkursów w Oberstdorfie?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher, w przeciwieństwie do wielu jego kolegów, nie kalkował i zabrał do Niemiec sztandarową szóstkę. Nie ma zresztą potrzeby zmian, bo Stoch, Żyła, Kot, a także Kubacki, Ziobro i Hula skaczą jak "z automatu" i prezentują wysoką, równą formę. Teraz swoją dyspozycję sprawdzą na "mamucie", którego punkt konstrukcyjny usytuowano na 200 m.

Zobacz także

Zdaniem organizatorów, po przebudowie można tu skakać nawet ponad 240 m. Nic więc dziwnego, że kibice spodziewają się, że wielu skoczków poleci poza dotychczasowy rekord wynoszący 225,5 m.

- To będzie dla naszych skoczków wielkie wyzwanie. Już cieszymy się na zawody - powiedział trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster.

W Oberstdorfie zabraknie kilku uznanych zawodników, z nieoficjalnym rekordzistą w długości lotu Andersem Fannemelem, kontuzjowanym Severinem Freundem i Austriakiem Andreasem Koflerem na czele. W stawce znajdzie się za to Domen Prevc, którego włączenie do słoweńskiej kadry na loty wywołało sporo kontrowersji. Do tej pory niepisaną zasadą było to, że niepełnoletni skoczek nie może skakać na "mamutach", gdyż jest to zbyt niebezpieczne. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, iż najmłodszy z braci Prevców zachowuje się w powietrzu bardzo agresywnie, głęboko wkłada głowę pomiędzy narty, a to może być niezwykle ryzykowne na olbrzymim niemieckim obiekcie.

W piątek o godzinie 18 odbędą się kwalifikacje, a transmisje z tego wydarzenia przeprowadzi Eurosport 1. Warto w tym miejscu przypomnieć, że awans do sobotnich zmagań wywalczy nie 50, a 40 najlepszych zawodników. Sobotni i niedzielny konkurs (odpowiednio godz. 16 i 15) będzie można obejrzeć w TVP 1 i w Eurosporcie 1.

Program rywalizacji w Oberstdorfie:

3 lutego (piątek)
16.00  - trening oficjalny
18.00  - kwalifikacje

4 lutego (sobota)
14.45  - seria próbna
16.00  - pierwsza seria konkursowa

5 lutego - niedziela
13.30    - seria próbna i kwalifikacje
15.00    - pierwsza seria konkursowa.

RadioZET.pl/PAP/KS