Zamknij

Program PŚ w Niżnym Tagile: Kiedy skaczą Polacy? O której godzinie skoki?

21.11.2021 13:45
Kamil Stoch
fot. AP/Associated Press/East News

PŚ w Niżnym Tagile 2021: PROGRAM, TERMINARZ. Kiedy skaczą Polacy w Niżnym Tagile? O której godzinie kwalifikacje i konkursy skoków? W weekend 20-21 listopada skoczkowie zainaugurują zimowy sezon Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Kiedy kwalifikacje i konkursy w Niżnym Tagile? O której godzinie skaczą Polacy? Skoki w Niżnym Tagile 2021 - sprawdź pełny TERMINARZ i PROGRAM kwalifikacji i konkursów PŚ.

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile zapoczątkują sezon Pucharu Świata 2021/22. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła razem z resztą biało-czerwonych udają się do Rosji, żeby rozpocząć zmagania w Niżnym Tagile.
Rosja po raz pierwszy zainauguruje PŚ w skokach narciarskich. Wcześniej przez kilka lat pierwsze miejsce w kalendarzu Pucharu Świata zajmowała Wisła, wcześniej była to fińska Ruka.

Przypomnijmy, że Kryształowej Kuli bronić będzie Halvor Egner Granerud, który okazał się najlepszym zawodnikiem minionego sezonu. Czy tym razem Norweg znów zdominuje konkursy?

PŚ w Niżnym Tagile: Kiedy skaczą Polacy?

Polscy kibice liczą na to, że w PŚ w Niżnym Tagile podopieczni Michala Doleżala zaprezentują się co najmniej obiecująco. Wiadomo, że sezon jest długi i najważniejszą imprezą są igrzyska olimpijskie w Pekinie. Czeski szkoleniowiec na skoki w Niżnym Tagile  powołał siódemkę skoczków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę oraz Stefana Hulę.

Skoki w Niżnym Tagile: Kiedy kwalifikacje, konkursy? O której godzinie skaczą Polacy?

Skoki w Niżnym Tagile rozpocznie trening i kwalifikacje, które odbędą się w piątek. W weekend skoczkowie powalczą w dwóch konkursach indywidualnych. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, o godzinie 16:00. Natomiast w niedzielę zawodnicy PŚ w Niżnym Tagile najpierw zmierzą się w kwalifikacjach, a półtorej godziny później najlepsza 50-tka sprawdzi się w kolejnych zawodach.

Skoki w Niżnym Tagile 2021: PROGRAM, TERMINARZ

Piątek, 19 listopada

  • 12.00 - odprawa techniczna
  • 14.15 - oficjalny trening
  • 16.30 - kwalifikacje

Sobota, 20 listopada

  • 14.45 - seria próbna
  • 16.00 - konkurs indywidualny

Niedziela, 21 listopada

  • 14.30 - kwalifikacje
  • 16.00 - konkurs indywidualny

Po PŚ w Niżnym Tagile skoczkowie udadzą się do fińskiej Ruki.

RadioZET.pl