Zamknij

Loteria na początek PŚ? Pogoda może rozdawać karty w Niżnym Tagile

18.11.2021 20:54
Skoki w Niżnym Tagile - POGODA
fot. AP/East News

W dniach 19-21 listopada odbędą się kwalifikacje i pierwsze konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022. Inauguracja odbędzie się w Niżnym Tagile i może być loteryjna ze względu na warunki atmosferyczne. Sprawdź prognozę pogody na konkursy PŚ w Niżnym Tagile.

Inauguracja Pucharu Świata w ostatnich czterech latach odbywała się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, ale w połowie listopada w Polsce często pojawiał się problem wysokich temperatur i braku śniegu. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła zmienić więc kalendarz i przenieść rozpoczęcie sezonu do Rosji, konkretnie do Niżnego Tagiłu. Potem zawodnicy pojadą na północ do fińskiej Ruki, a dopiero później w programie na sezon 2021/2022 znajduje się Wisła.

W Azji [Niżny Tagił znajduje się w azjatyckiej części Rosji - red.] reprezentacja Polski wystąpi w siedmioosobowym składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Jakub Wolny i Klemens Murańka. W piątek odbędą się kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę konkursy indywidualne. W Wiśle sezon ruszał od zmagań drużynowych - to kolejna zmiana w tym roku wprowadzona przez FIS.

Pogoda na skoki w Niżnym Tagile

Tak jak w Polsce był problem ze śniegiem i temperaturą, tak w Niżnym Tagile mogą pojawić się inne kłopoty - silny wiatr, marznący deszcz i lepki biały puch. Prognozy pogody nie są optymistyczne i mogą mieć decydujące znaczenie dla układu klasyfikacji łącznej zawodów.

Według synoptyków w piątek przez cały dzień będzie sypał drobny śnieg, a wiatr może dochodzić do 8 m/s. Najgorzej będzie w sobotę - podmuchy nie ustaną, a do tego dojdzie mokry tępy śnieg, co może mieć wpływ na prędkości najazdowe. W niedzielę powinno być podobnie jak w trakcie kwalifikacji, choć wiatr nieco osłabnie (3-6 m/s).

W poprzednim sezonie w Niżnym Tagile dwa razy triumfował późniejszy zdobywca Kryształowej Kuli Halvor Egner Granerud.

RadioZET.pl