Zamknij

Skoki w Lahti 2021: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]

24.01.2021 12:29
Kamil Stoch
fot. PAP

Skoki w Lahti 2021 PROGRAM zawodów. Kiedy konkursy? O której godzinie skaczą Polacy w Lahti? Polscy skoczkowie po PŚ w Zakopanem przenoszą się do Finlandii. Zapoznaj się ze szczegółowym terminarzem PŚ w Lahti 2021. Program zawodów na sport.radiozet.pl.

Skoki w Lahti 2021 to kolejny przystanek w sezonie Pucharu Świata. Po zawodach w Zakopanem kibice czekają z niecierpliwością na skoki polskich orłów. 

Od początku roku podopieczni Michala Doleżala dostarczyli fanom mnóstwo radości, a wysoką formę prezentowali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, czy będący objawieniem tegorocznych zmagań Andrzej Stękała. Podczas konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi Polacy walczyli o zwycięstwo i byli o krok od triumfu. Niestety, Stękała w drugiej próbie został puszczony w fatalnych warunkach i psując skok spowodował, że  wygrali Austriacy, a biało-czerwoni zajęli drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2020/2021. Na którym miejscu Polacy?

PŚ w Lahti 2021: Kiedy konkursy? O której skaczą Polacy?

Kibice wierzyli, że w niedzielnych zawodach indywidualnych Polacy spiszą się o wiele lepiej. Jednak tym razem żaden z naszych reprezentantów nie znalazł się w ścisłej czołówce, a w konkursie najlepszy okazał się Marius Lindvik, który wyprzedził Anze Laniska i Roberta Johanssona. Najlepszy z biało-czerwonych Andrzej Stękała wyrównał swój życiowy wynik i zajął piątą pozycję.

Kwalifikacje w Lahti 2021 zaplanowano na piątek na godzinę 18:00, ale z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru przesunięto je na niedzielę na godz. 14.30. W Finlandii, podobnie jak w Polsce, w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy – start o 16:15. Z kolei w niedzielę skoczkowie powalczą indywidualnie o godzinie 16:00.

Polska zorganizuje wielki turniej w skokach? Świetne wieści dla kibiców

W PŚ w Lahti weźmie udział  siedmiu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Skoki w Lahti 2021: TERMINARZ, PROGRAM, KALENDARZ

Sobota, 23.01.2021

  • 16:15 - początek konkursu drużynowego

Niedziela, 24.01.2021

  • 14.30 - kwalifikacje
  • 16:00 - początek konkursu indywidualnego

Kwalifikacje w Lahti 2021 i oba konkursy będzie można śledzić na żywo w relacji na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl