Dwóch Polaków w dziesiątce w Klingenthal. Kolejny triumf Graneruda

07.02.2021 16:20
Skoki w Klingenthal NA ŻYWO

Halvor Egner Granerud wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Na podium znaleźli się jeszcze Bor Pavlovcić i Markus Eisenbichler. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 6. miejsce.

• Halvor Egner Granerud, Bor Pavlovcić i Markus Eisenbichler stanęli na podium niedzielnego konkursu PŚ w Klingenthal
  • Dwóch Polaków zajęło miejsca z czołowej dziesiątce - Kamil Stoch był 6., a Dawid Kubacki 7. po dyskwalifikacji Domena Prevca
  • Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyli także Piotr Żyła, Jakub Wolny i Andrzej Stękała

Kamil Stoch w sobotnim konkursie zajął 2. miejsce, przegrywając jedynie z liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świat Halvorem Egnerem Granerudem. W niedzielę Polak również walczył o zwycięstwo, po pierwszej serii plasował się na 4. pozycji z niewielką stratą do prowadzącego Markusa Eisenbichlera, ale runda finałowa stała na kosmicznym poziomie i trzykrotny mistrz olimpijski spadł na 6. pozycję.

"Szaleństwo" na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal rozpoczął 12. po premierowej próbie Dawid Kubacki, który poszybował na 146. metr. Do rekordu skoczni Michaela Uhrmanna zabrakło mistrzowi świata z Seefeld 0,5 m. Później taką samą odległość, ale z niższej belki uzyskał Bor Pavlovcić, który zakończył zmagania na 2. lokacie. Wygrał Granerud, a trzeci był Eisenbichler. Kubacki zajął ostatecznie 7. miejsce, gdyż zdyskwalifikowany został Domen Prevc. Zyskali też pozostali Polacy.

Skoki w Klingenthal: WYNIKI 7.02.2021

Punkty do "generalki" zdobyli także 17. Piotr Żyła, 18. Andrzej Stękała i 20. Jakub Wolny. W serii finałowej zabrakło miejsca dla Klemensa Murańki (36.) i Tomasza Pilcha (37.).

W najbliższy weekend, drugi raz w tym sezonie, odbędą się konkursy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.