Zamknij

Skoki znów w TVP. Jacek Kurski wykorzysta lukę w regulaminie

23.11.2021 16:40

Telewizja Polska może wrócić do pokazywania skoków narciarskich w tym sezonie. Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, TVP ma emitować wybrane fragmenty z Pucharu Świata.

Jacek Kurski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

TVP straciło prawa do pokazywania skoków narciarskich przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. Chociaż grupa Discovery posiadająca licencję na transmisję Pucharu Świata nie udzieliła sublicencji Telewizji Polskiej, TVP utrzyma wąskie pasmo skoków w postaci emisji konkursów rozgrywanych w Polsce, igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz MŚ w lotach.

Jednak TVP nie chce poprzestać wyłącznie na tym. Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, telewizja zamierza "wzbogacić" swoją ofertę w postaci wyemitowania skrótów danych konkursów PŚ w skokach. Wcześniej Telewizja Polska rozpoczęła program "Sportowy Wieczór: Trzecia seria".

Skoki wrócą do TVP? Kurski ma plan

- Kupiliśmy jedyne dostępne w tej chwili prawa, czyli news access. Oznacza to prawo do skrótu zawodów w programach informacyjnych - napisał Sebastian Parfjanowicz, odpowiadając jednemu z internautów na Twitterze.

Bez tytułu
fot. Twitter screen

Mimo wszystko TVP będzie próbować odzyskać skoki narciarskie. Juliusz Braun w tekście dla "Rzeczpospolitej" napisał, że Jacek Kurski domaga się kilku zmian, które mają to umożliwić.

- Cóż z tego, że TVN legalnie nabyło prawa do transmisji skoków i działa zgodnie z prawem. Skoro prawo władzy przeszkadza, można prawo zmienić - pisze członek Rady Mediów Narodowych.

- Nie takie ustawy przecież przez Sejm ekspresowo przechodziły - dodał dalej.

Po dwóch konkursach w Niżnym Tagile liderem PŚ jest Karl Geiger ze 180 punktami na koncie. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 45 punktów. W najbliższy weekend skoczkowie zmierzą się w fińskiej Ruce, w której odbędą się kolejne zmagania indywidualne. Relację na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl