PŚ w Wiśle. W przyszłym tygodniu początek rozkładania śniegu

Andreas Nicolaides
02.11.2017 17:56
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Według zapewnień wiceprezesa PZN Andrzeja Wąsowicza w przyszłym tygodniu rozpocznie się rozkładanie śniegu na skoczni w Wiśle-Malince, gdzie w dniach 17-19 listopada odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wąsowicz poinformował też, że z powodu warunków atmosferycznych nie będzie tam zgrupowania polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Miało się rozpocząć 7 listopada.

- Głównym naszym wrogiem - jeśli można to tak nazwać - jest pogoda, która jest trudna do przewidzenia. Jednak pod koniec przyszłego tygodnia, bez względu na święto narodowe, rozpoczynamy "rozścielanie" śniegu. W razie deszczu będziemy go przykrywać. Obiekt udostępnimy na trzy dni przez zawodami - powiedział w czwartek PAP Wąsowicz.

Według jego oceny wyprodukowano do tej pory 80 procent potrzebnego śniegu. Oczywiście dalej będzie trwać jego produkcja. Ten, który już jest zgromadzony, jest w niecce skoczni, w tzw. przejściu. W tamtym miejscu, o tej porze roku nie dochodzi słońce.

- Nie mamy innych problemów. Jedyna walka to z pogodą, ilością śniegu - dodał przedstawiciel PZN.

Przypomniał, że od dłuższego czasu nie ma biletów na zawody.

- W konkursie indywidualnym wystartuje 12 Polaków. Dziś sprawdzałem to i mogę powiedzieć, że do tej pory, do zawodów zgłosili się skoczkowie z 18 państw, w sumie 79 zawodników - powiedział Wąsowicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AN