MŚ w Lahti: Jest decyzja w sprawie występu Gregora Schlierenzauera

Andreas Nicolaides
20.02.2017 19:28
Gregor Schlierenzauer
fot. East News

Austriacki skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer zdążył się wykurować i we wtorek wraz z kolegami z reprezentacji udaje się do Lahti, gdzie w środę rozpoczną się mistrzostwa świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeden z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny miał 5 lutego poważnie wyglądający upadek w Oberstdorfie. Od tego czasu nie startował i nie poleciał do Azji na konkursy w Sapporo i Pjongczang.

Po raz pierwszy pojawił się na skoczni w niedzielę. Treningi pokazały, że Schlierenzauer jest gotowy do rywalizacji, więc został powołany do kadry na najważniejszą imprezę sezonu.

- Wszystko zależało od tych właśnie treningów. Chcieliśmy mieć pewność, że Gregor nie będzie odczuwać żadnego bólu. On sam bardzo chce wziąć udział w zawodach, więc nie ma żadnych przeciwwskazań - powiedział menedżer zawodnika Hubert Neuper.

Po upadku w Oberstdorfie Schlierenzauer miał uszkodzone więzadło boczne w nodze, stłuczoną klatkę piersiową i krwiaka na udzie.

Austriak to triumfator 53 zawodów PŚ, sześciokrotny złoty medalista mistrzostw świata i czterokrotny mistrz globu w lotach.

RadioZET.pl/PAP/mar/kali/AN