Zamknij

Skoki narciarskie znikają z TVP! Prawa do transmisji wziął największy rywal

07.10.2021 14:31
Skoki narciarskie w TVN
fot. PAP/EPA

Skoki narciarskie od nowego sezonu bez transmisji w TVP. Wyjątkiem będą tylko konkursy rozgrywane w Polsce. Wszystkie inne zawody Pucharu Świata 2021/2022 transmitowane będą w konkurencyjnej stacji - TVN. To za sprawą przetargu, który grupa Discovery wygrała z Telewizją Polską.

  1. Skoki narciarskie 2021/2022 w TVN i player.pl
  2. TVP traci skoki narciarskie na rzecz TVN

Amerykańska grupa już wcześniej nabyła prawa do transmisji skoków narciarskich w Polsce do końca sezonu 2025/2026. Do tej pory udostępniała je TVP na zasadzie sublicencji. Przed nadchodzącym sezonem stacje się jednak nie porozumiały i tym samym wszystkie konkursy rozgrywane poza granicami Polski pokazywać będzie w otwartym kanale TVN. Wyjątkiem będzie rywalizacja w Wiśle i Zakopanem. Tę zobaczymy również w Telewizji Polskiej.

Skoki narciarskie 2021/2022 w TVN i player.pl

Puchar Świata w sezonie 2021/2022 będzie można oglądać nie tylko w TVN, ale też online za pośrednictwem platformy player.pl. Dodatkowych materiałów (studia, wywiadów, kwalifikacji itd.) nie zabraknie. Transmitować będą je kanały Eurosportu, także wchodzące w skład grupy Discovery.

- Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

- W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy - skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie - przyznał z kolei Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

TVP traci skoki narciarskie na rzecz TVN

Utrata praw do transmisji skoków narciarskich to dla Telewizji Polskiej ogromny cios. Kibice od dekad mogli oglądać sukcesy polskich skoczków właśnie na antenie "Publicznej". Ponadto zawody pokazywać będzie teraz jej największy rywal - TVN.

Puchar Świata 2021/2022 w skokach narciarskich rozpocznie się 19 listopada. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje do konkursu w Niżnym Tagile. Najważniejszą imprezą sezonu będą igrzyska olimpijskie w Pekinie, które zaplanowano w dniach 4-20 lutego 2022 r.

RadioZET.pl/tvn24.pl/AN