Zamknij

Wracają skoki narciarskie. Już dziś kwalifikacje do PŚ w Wiśle

20.11.2020 08:47
skoki, PŚ w Wiśle
fot. PAP/EPA

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się już w piątek - kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego w Wiśle. Do rywalizacji przystąpi aż 12 Polaków. Wywalczonej w poprzednim cyklu Kryształowej Kuli broni Austriak Stefan Kraft. PŚ w Wiśle - sprawdź wszystkie szczegóły na sport.radiozet.pl.

W składzie biało-czerwonych jest jeden debiutant - Jarosław Krzak. Nie zabrakło największych polskich gwiazd, jak Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Trener Michal Dolezal zdecydował się również na: Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Macieja Kota, Klemensa Murańkę, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła.

PŚ w Wiśle: Na skoczni im. Adama Małysza zabraknie kibiców

Inauguracji nie będzie jednak towarzyszyła atmosfera święta. Z powodu pandemii na obiekcie imienia Adama Małysza zabraknie kibiców. Wisła przeprowadzenie zawodów z reżimem sanitarnym przetestowała w sierpniu, kiedy jako jedyna w 2020 roku zorganizowała konkursy Letniej Grand Prix.

Rekordzistą skoczni jest Kraft, który 8 stycznia 2013 roku uzyskał 139 m. W poprzednim sezonie konkurs indywidualny w Wiśle wygrał Norweg Daniel-Andre Tande, a kolejne miejsca zajęli Słoweniec Anze Lanisek i Stoch.

PŚ w Wiśle - PROGRAM. Kiedy i o której godzinie konkursy?

W poprzednim sezonie najlepszym z Polaków był Kubacki, który w klasyfikacji generalnej PŚ zajął czwarte miejsce. Stoch był piąty. Kraft triumfował po raz drugi w karierze. Lepsi od Polaków okazali się jeszcze Niemiec Karl Geiger i Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W Pucharze Świata 2020/21 w skokach narciarskich zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym jeden zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się dopiero 28 marca w Planicy.

Kwalifikacje PŚ w Wiśle na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 18.00.

Skoki narciarskie - Puchar Świata w Wiśle - SZCZEGÓŁY:

RadioZET.pl/PAP