Vincent Descombes Sevoie zakończył karierę

Maciej Walasek
02.06.2018 20:09
Vincent Desombes Sevoie
fot. Mateusz Jagielski/East News

Vincent Descombes Sevoie ogłosił zakończenie sportowej kariery. Najlepszy francuski zawodnik ostatnich lat uznał, że najwyższy czas odstawić narty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek Francuzi podali kadry na sezon 2018/19, w których nie znalazło się nazwisko Descombes Sevoie. W sobotę francuski zawodnik ogłosił, że zawiesza narty na kołku.

- Od 5. roku życia dałem z siebie wszystko. Chcąc rywalizować z najlepszymi na świecie, musisz wkładać w treningi i starty 200%. Moja kariera kosztowała mnie wielu lat wyrzeczeń i nie mam już w sobie pewności, czy mógłbym to robić dalej na takim poziomie. Kiedy patrzę wstecz, kiedy podsumowuję moje występy, zostawiam świat skoków szczęśliwy z poczuciem spełnienia - powiedział Descombes Sevoie w rozmowie ze ski-nordique.net.

Zobacz także

Vincent Descombes Sevoie był w ostatnich latach najlepszym skoczkiem francuskiej kadry. Sześć razy uczestniczył w mistrzostwach świata, tyle samo razy w mistrzostwach świata w lotach. Występował w 13. sezonach Pucharu Świata.

Descombes Sevoie może pochwalić się rekordem Francji. Zawodnik ustanowił to osiągnięcie na skoczni w Vikersund w 2016 roku. Wówczas osiągnął 230,5 metra.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/skijumping.pl/MW