Zamknij

TVP traci licencję na transmisję skoków. Gdzie będziemy oglądać Stocha?

Andreas Nicolaides
20.03.2018 17:00
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

W najbliższy weekend w Planicy zakończy się Puchar Świata 2017/2018 w skokach narciarskich. Wygaśnie też licencja Telewizji Polskiej na pokazywanie tej dyscypliny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prawa do transmisji skoków narciarskich od kolejnego sezonu będzie mieć Eurosport. Przepisy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mówią jednak, że ta dyscyplina sportu musi być pokazywana na otwartym kanale. To oznacza, że Eurosport odsprzeda komuś sublicencję.

Jak informuje sport.pl, faworytem do jej pozyskania jest TVP. Obie stacje pracują razem od dłuższego czasu. W kończącym się sezonie na obu kanałach oglądaliśmy m.in. igrzyska olimpijskie i niektóre konkursy. Wszystkie zawody Pucharu Świata transmitowała TVP, kwalifikacje - Eurosport. Wszystko wskazuje na to, że współpraca będzie kontynuowana.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Transmisja skoków narciarskich dalej w TVP?

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Telewizją Polską, z którą współdziałamy od dłuższego czasu - powiedział dla sport.pl Adam Widomski, redaktor naczelny Eurosportu.

Na zakończenie Pucharu Świata 2017/2018 w Planicy odbędą się trzy konkursy - dwa indywidualne i jeden drużynowy. Zobacz dokładny terminarz PŚ w Planicy.

Smartbandy zawsze pod ręką

RadioZET.pl/Sport.pl/AN