Raw Air 2017: Dziś pierwszy konkurs na mamucie w Vikersund

Andreas Nicolaides
17.03.2017 10:10
Piotr Żyła, skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Skoczkowie narciarscy rywalizujący w Pucharze Świata wystąpią w piątek w konkursie w norweskim Vikersund. Do końca sezonu będą rywalizować już tylko na mamucich obiektach. W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch traci do lidera Austriaka Stefana Krafta 86 punktów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piątkowe zawody indywidualne w Vikersund, składające się tylko z jednej serii (wcześniej nie będzie kwalifikacji), zastąpią odwołany we wtorek konkurs w Lillehammer. Początek o godz. 16.15, rywalizację poprzedzi jedna sesja treningowa. Punkty uzyskane tego dnia będą zaliczane do klasyfikacji rozgrywanego na czterech norweskich skoczniach cyklu Raw Air.

Z kolei kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych w Vikersund - według nowego programu - mają się odbyć w sobotę, tuż przed konkursem drużynowym.

Do końca sezonu skoczkowie będą rywalizować tylko na mamucich obiektach (cztery indywidualne konkursy i dwa drużynowe). Po trzydniowej rywalizacji w Vikersund przeniosą się na finałowe zawody do słoweńskiej Planicy.

W czwartek w Trondheim najlepszy okazał się prezentujący znakomitą formę Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i został liderem Raw Air.

Kamil Stoch zajął w Trondheim piąte miejsce. W PŚ jest wiceliderem, a w cyklu Raw Air zajmuje siódmą lokatę.

Maciej Kot był w czwartek trzynasty, a Piotr Żyła 23. Awansu do serii finałowej w Trondheim nie wywalczyli Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Biało-czerwoni pozostali liderami Pucharu Narodów (4826 pkt), ale ich przewaga nad Austriakami zmalała do 188 punktów.

Konkurs PŚ i Raw Air 2017 w Vikersund rozpocznie się w piątek o godz. 16.15. Transmisja w TVP 1 i Eurosport 2. Szukasz innych sportowych transmisji? Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/PAP/bia/co/AN