Raw Air 2017: Rywalizacja przenosi się do Lillehammer [PROGRAM]

Andreas Nicolaides
13.03.2017 09:22
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Raw Air 2017 - w poniedziałek rozpocznie się druga odsłona nowego cyklu rywalizacji skoczków narciarskich. Zawodnicy z Oslo przenoszą się na olimpijską skocznię w Lillehammer, gdzie odbędą się kwalifikacje-prolog do wtorkowego konkursu.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po pierwszym etapie turnieju doszło do zmian w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po niedzielnym zwycięstwie i słabszym występie Kamila Stocha liderem PŚ został Austriak Stefan Kraft, który obecnie wyprzedza Polaka o 31 pkt.

Kraft prowadzi w klasyfikacji Raw Air, z przewagą 20,5 pkt nad Niemcem Andreasem Wellingerem. Najwyżej z biało-czerwonych, na czwartej pozycji, jest Piotr Żyła. Skoczek z Wisły traci do lidera 52,4 pkt.

Maciej Kot jest 14., Stoch zajmuje 15. lokatę, a Dawid Kubacki plasuje się na 17. pozycji.

Zwycięzcą Raw Air zostanie ten zawodnik, który po 16 skokach (8 w konkursach indywidualnych, 4 w kwalifikacjach i 4 w konkursach drużynowych) będzie miał najwyższą notę łączną.

Triumfator całych zawodów nie otrzyma jednak dodatkowych punktów do klasyfikacji generalnej PŚ. Wszystkie cztery indywidualne konkursy w norweskim turnieju będą bowiem punktowane tak samo, jak inne zawody z rywalizacji o Kryształową Kulę.

W grę wchodzą natomiast duże pieniądze, zwłaszcza w porównaniu z Turniejem Czterech Skoczni. Stoch, który wygrał ostatnią edycję TCS, otrzymał czek w wysokości 20 tys. euro. Teraz gra toczy się o stawkę trzy razy większą.

Program Raw Air 2017 w Lillehammer: 

poniedziałek, 13 marca

15.00 - oficjalny trening

17.30 - prolog (kwalifikacje)

wtorek, 14 marca

16.00 - seria próbna

17.00 - pierwsza seria konkursowa

Kwalifikacje-prolog rozpoczną się w poniedziałek o godz. 17.30. Transmisja na żywo w Eurosporcie. Szukasz transmisji z innych sportowych wydarzeń. Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/PAP/AN