Stefan Horngacher sięga po plan awaryjny

Maciej Walasek
07.12.2018 15:21
Stefan Horngacher
fot. Mateusz Jagielski / EastNews

Odwołany weekend Pucharu Świata w Titisee-Neustadt pokrzyżował plany wszystkim zawodnikom, którzy musieli zacząć szukać miejsca do treningu. Polscy skoczkowie będą trenować w Zakopanem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Kiedy FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) podało niespodziewaną informację o odwołaniu weekendu Pucharu Świata, ekipy zaczęły szukać odpowiedniego miejsca, które umożliwi im spokojne przygotowanie się do kolejnych zawodów.

Zobacz także

Okazało się, że to wcale nie jest takie proste, ponieważ niemal w całej Europie brakuje śniegu. Na szczęście COS w Zakopanem stanął na wysokości zadania i przygotował odpowiednie warunki do trenowania na Wielkiej Krokwi. Dzięki temu Stefan Horngacher będzie miał doskonałą okazję do popracowania nad pewnymi elementami u poszczególnych zawodników. Informację na Twitterze potwierdził PZN.

- Od soboty zgrupowanie w Zakopanem rozpoczną nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A, którzy będą trenowali na Wielkiej Krokwi. PZN oraz drużyna Stefana Horngachera bardzo dziękują dyrekcji oraz pracownikom Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, którzy przez ostatnie dni dołożyli wszelkich starań, aby bardzo dobrze przygotować obiekt do treningu naszych najlepszych skoczków narciarskich – czytamy w oświadczeniu.

RadioZET.pl/Twitter/MW