Zamknij

Planica 2022. Program PŚ w lotach: Kiedy skaczą Polacy? O której godzinie?

25.03.2022 13:00

Skoki w Planicy 2022: TERMINARZ konkursów. Lotami w Planicy skoczkowie zakończą sezon 2021/22 Pucharu Świata. Kiedy odbędą się konkursy PŚ w Planicy? O której godzinie skaczą Polacy? Skoki w Planicy 2022 na zakończenie zmagań PŚ. Sprawdź program zawodów w Planicy.

Piotr Żyła w Planicy
fot. Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER/East News

Skoki w Planicy 2022 zakończą tegoroczne zmagania w zimowej edycji Pucharu Świata. Zanim dojdzie do podsumowania sezonu, czas na ostateczne rozstrzygnięcia z polskim akcentem. W walce o Kryształową Kulę bój stoczą Ryou Kobayashi i Karl Geiger. Japończyk wyprzedza Niemca o zaledwie 66 punktów, dlatego starcie zapowiada się niezwykle pasjonująco. O ile Polacy nie rozdawali kart w tym sezonie i nie udało im się sięgnąć po najwyższe trofea, jeden z biało-czerwonych pozostaje w grze o Małą Kryształową Kulę za PŚ w lotach narciarskich.

Mowa oczywiście o Piotrze Żyle, który po zajęciu drugiego miejsca w niedzielnych zawodach w Oberstdorfie plasuje się na czwartej lokacie w klasyfikacji. Żyła dwukrotnie zajmował trzecią pozycję w tym zestawieniu. Raz drugi był Adam Małysz i raz Kamil Stoch.

Skoki narciarskie: Kiedy konkursy w Planicy? O której?

W czasie skoków w Planicy 2022 na obiekcie Letalnica zobaczymy pięciu innych Polaków. Michal Doleżal postanowił, że na zakończenie sezonu udział w lotach wezmą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

W czasie PŚ w Planicy Polacy odnotowali siedem zwycięstw konkursowych: sześć indywidualnych i jedno drużynowe. W Planicy po trzy razy wygrywali Adam Małysz i Kamil Stoch.

Skoki w Planicy 2022: TERMINARZ, PROGRAM

Skoki w Planicy 2022 rozpoczną się już w czwartek, 24 marca, kiedy skoczkowie pokażą się w treningu i kwalifikacjach. W piątek odbędzie się konkurs indywidualny, a dzień później zawodnicy powalczą w drużynie. Ostatniego dnia w niedzielę znów obejrzymy rywalizację indywidualną.

Program zawodów w Planicy:

czwartek, 24 marca

  • 8.45 - oficjalny trening
  • 11.00 - kwalifikacje

piątek, 25 marca

  • 12.30 - seria próbna
  • 14.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

sobota, 26 marca

  • 9.45 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 27 marca

  • 9.00 - seria próbna
  • 10.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego
loader

RadioZET.pl