PŚ w Oberstdorfie: Czołówka odpuszcza loty. Co na to Polacy?

Andreas Nicolaides
01.02.2017 20:43
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

W najbliższy weekend w Oberstdorfie odbędą się zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Wielu zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej zrezygnowało ze startów w Niemczech. Co z Polakami?

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wielu zawodników za cel numer jeden stawia sobie w tym sezonie mistrzostwa świata, które odbędą się w Lahti. Jak wyliczył serwis sport.pl, właśnie z tego powodu aż ośmiu zawodników z czołowej trzydziestki Pucharu Świata wycofało się ze startu w Oberstdorfie. Zabraknie m.in. Andreasa Koflera, Daikiego Ito czy Andersa Fannemela.

Co na to trener Polaków, Stefan Horngacher? Nie zamierza kalkulować. Do Oberstdorfu zabiera najlepszych zawodników. W zawodach zobaczymy więc: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jana Ziobrę.

Warto dodać, że możliwe jest, iż w Oberstdorfie nie zbierze się nawet grupa 50 skoczków (tylu zawodników startuje normalnie w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata). Dlaczego? W tym samym czasie odbywać będą się mistrzostwa świata juniorów i zawody Pucharu Kontynentalnego.

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie rozpoczną się w piątek o godz. 18.00.

RadioZET.pl/AN